E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

rrezikojne

Futbollistët luajnë shumë ndeshje, ndaj rrezikojnë jetën në fushë

Edhe pse prej shumë kohësh është konsideruar si një problem me të cilin duhet të merret bota e sportit profesional, shpeshtësia e angazhimeve dhe...

Incident mes dy superfuqive, anija luftarake ruse “kërcënon” atë amerikane

Mediat e huaja raportojnë për një incident mes dy anijeve luftarake, përkatësisht të SHBA-së dhe Rusisë në detin arabik. CNN raporton se një anije luftarake...

Basha: Shqiptarëve dhe Shqipërisë rrezikojnë t’u ngrihen mure prej keqqeverisjes

Në kuadër të 30-vjetorit të shembjes së Murit të Berlinit, ka reaguar edhe kreu i PD-së Lulzim Basha. Ky i fundit shkruan në Facebook se:...

Emrat e këtyre 10 personazheve të famshëm rrezikojnë telefonin tuaj nëse i kërkoni në internet

“McAfee” së fundmi ka bërë publike listën e 10 personazheve më të “rrezikshëm” në internet për vitin 2019-të. Nëse klikoni emrin e tyre në...

3 persona rrezikojnë të mbyten, plazhet pa roje bregdetare

Tashmë që është hapur zyrtarisht sezoni turistik, mungesa e rojeve bregdetare është kthyer në një problem serioz. Mësohet se vetëm ditën e sotme në...

Raporti/ Njerëzit kanë shkatërruar tokën, 1 milion specie rrezikojnë zhdukjen

Organizata e Kombeve të Bashkuara ka nxjerrë një raport alarmues, që tregon se si njerëzit kanë një ndikim shkatërrues në natyrë, duke rrezikuar ekzistencën...

Meta tjetër apel: Reflektoni para se dëmet e krizës të rrezikojnë arritjet e 30 viteve

Presidenti Ilir Meta ka bërë një tjetër apel ndaj të gjitha palëve përgjegjëse për krizën në vend, teksa kërkon reflektimin e tyre për t’u...

Mbi protestuesit e arrestuar rëndojnë 4 vepra penale, sa rrezikojnë të dënohen

Policia e Tiranës njoftoi për 15 protestues të arrestuar, mes tyre dhe Florenc Hoxha, ish-drejtori i Policisë Bashkiake, në kohën kur ky institucion drejtohej...

Shpërdorim detyre, ja sa vite burg rrezikojnë zyrtarët e FSHF-së

Futbolli shqiptar nuk po kalon në ditët më të mira dhe sot ka marrë një tjetër goditje, këtë radhë nga Policia e Shtetit. Takimi...

“Tërbohet” Xhaka, kuqezinjtë rrezikojnë të mbesin me 10 lojtarë (Video)

Pjesa e parë e miqësores mes Shqipërisë dhe Uellsit është mbyllur me rezultatin e bardhë pa gola. Por kuqezinjtë rrezikojnë të mbesin me 10...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...