E hënë, 13 Korrik, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

Rregulla

Manastirliu: 10 rregulla për një sezon turistik të sigurt

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, i ka bërë thirrje qytetarëve dhe turistëve të tregohen të kujdesshëm në zbatimin e rregullave të higjienës distancimit social. Manastirliu...

Mali i Zi vendos rregulla të forta në kufi, ja kujt i ndalohet hyrja

Mali i Zi ka vendosur rregulla të forta sa i takon hyrjes në kufi të shtetasve të huaj. Qeveria ka vendosur që të gjithë shtetasit...

Rifillimi i transportit publik/ Deda: Maskat janë të detyrueshme

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë njoftoi dje se nga data 15 qershor do të rinisë përdorimi i transportit publik. Ky aktivitet do të vijojë punën...

12 fëmijë për grup, rregullat e reja në kopshte

Ashtu siç është njoftuar nga autoritetet në vendin tonë, kopshtet dhe çerdhet pritet të hapen më datën 1 Qershor. Ndërkohë raportohet se edukatorët dhe stafi...

“Autoshkollat që nuk zbatojnë rregullat anti-Covid, do penalizohen”

Autoshkollat që nuk zbatojnë rregullat anti-Covid do të penalizohen, madje rrezikojnë deri në mbylljen e aktivitetit. Prej dy javësh në të gjithë vendin janë hapur...

Administrata do të punojë nga shtëpia: Ja rregullat e reja që duhen ndjekur

Përgjatë kohës së pandemisë dhe fatkeqësisë natyrore, punonjësit e administratës nuk do të shkojnë në zyrë. Kjo është bërë tashmë zyrtare me anë të një...

Kur do rihapet transporti publik? Rregullat që duhen zbatuar

Kryeministri Edi Rama dje deklaroi se deri nga fundi i kësaj jave do vendoset data e saktë se kur dhe si do funksionojë transporti...

COVID-19/ Rregullat e reja që duhet të zbatohen në kisha

Që prej datës 8 mars edhe Shqipëria hyri në listën e vendeve të prekura nga COVID-19. Me kalimin e muajve, situata shkoi drejt përmirësimit ndërkohë...

Del udhëzuesi për çerdhet dhe kopshtet, ja rregullat që duhet të ndjekin nga 1 qershori

Ministria e Shëndetësisë  ka bërë publik udhëzuesin mbi protokollin sanitar që do të ndjekin kopshtet dhe çerdhet në procesin e rihapjes. Këto të fundit pritet...

Rregulla të reja për aeroportet gjermane

Rifillimi i fluturimeve do të thotë ndër të tjera që pasagjerët duhet të planifikojnë më tepër kohë për të shkuar në aeroport. Pasagjerët duhet të...

Të fundit

Vuçiç: Gjendja lidhur me Kosovën, pothuajse e pashpresë

Ditën e sotme, kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti zhvilloi një video-konferencë me Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç. Ky i fundit sapo ka reaguar lidhur me...

“Hyj në këtë punë!” Në përgjimet e reja të Zaev përmenden 6 milion euro

Një audio-përgjim i ri në kohëzgjatje prej 12 sekondash është publikuar në internet, në kanalin e YouTube të quajtur “Zoki Zhvatësi”. Në xhirimin e shkurtër...

Shpërthim në një anije ushtarake amerikane

Në bordin e një anije ushtarake në bazën detare amerikane në San Diego, ka pasur një shpërthim. Për pasojë disa marinarë kanë mbetur të plagosur. “CNN”...

Chelsea ofron 100 milion euro për yllin e Atletico Madrid

Chelsea pagoi 80 milion euro tek Athletic Bilbao verën e vitit 2018 dhe siguroi shërbimet e Kepa Arrizabalaga. Spanjolli u bë portieri më i shtrenjtë...

Gjendet një trup i pajetë në Berat

Së fundmi është gjetur trupi i pajetë i një 74-vjeçari në lagjen Çlirim të Beratit. “Balkanweb” raporton se viktima ndodhej në katin e dytë të...