E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Theu masat anti-covid/ Pushkatohet 50-vjeçari në Korenë e Veriut

Koreja e Veriut ka ekzekutuar një person për shkak se theu rregullat e Covid-19. Lajmi është bërë i ditur nga mediat e huaja, ku janë shprehur se ai është pushkatuar në datë 28 nëntor.

50-vjeçari është pushkatuar në sy të publikut për ta bërë atë mësim për të gjithë popullin korean që të mos thyejnë rregullat e vendosura nga lideri Kim Jong Un.

Një dëshmitar i ngjarjes tha për ”Dailymail” se 50-vjeçari ishte akuzuar për kalim të kufirit ilegalisht drejt Kinës për të bërë disa marrëveshje tregtare.

“Ata bënë një ekzekutim publik duke qëlluar për të kërcënuar banorët në zonën kufitare, sepse ka pasur shumë kontakte me njerëz në anën tjetër të kufirit, duke përfshirë shumë kontrabandë”, ka thënë një burim vendor për mediat e huaja.

Kim Jong Un ka thënë se për shkak të rregullave të ashpra që ka marrë në Koren e Veriut nuk ka asnjë rast pozitiv me Covid. Më tej, ai është shprehur se të gjithë personat që nuk respektojnë masat që ai ka vendosur do të ndëshkohet.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...