E mërkurë, 20 Janar, 2021
3 C
Tirana

Etiketa

Kim Jong un

Koreja e Veriut zbulon raketën e re balistike (Video)

Koreja e Veriut zbuloi një lloj të ri të raketës balistike, që lëshohet nga nëndetësja, gjatë një parade ushtarake në Phenjan. Pamjet e medias shtetërore...

Gënjeshtrat që detyrohen të besojnë koreano-veriorët për diktatorin Kim Jong-Un

Pak vende të botës, kanë qenë më të izoluara sesa është sot Koreja e Veriut. Qeveria koreano-veriore e prezanton veten si socialiste, edhe pse është...

Theu masat anti-covid/ Pushkatohet 50-vjeçari në Korenë e Veriut

Koreja e Veriut ka ekzekutuar një person për shkak se theu rregullat e Covid-19. Lajmi është bërë i ditur nga mediat e huaja, ku...

Përdori qentë për krizën ushqimore, ja disa nga çmenduritë e Kim Jong Un

Diktatori i Koresë së Veriut Kim Jong Un, është një nga udhëheqësit më të çuditshëm në botë. Askush as nuk e di moshën e...

Bashkëshortja e Kim Jong Un prej 9 muajsh e zhdukur, mund të jetë ekzekutuar

Pas qarkullimit të lajmeve për vdekjen e Kim Jong-un, mediat kanë nisur të aludojnë për fatin e gruas së tij, Ri Sol-ju. 31-vjeçarja ka...

Pritet të zëvendësojë Kim Jong Un, por motra mund të jetë edhe më e “hekurt”

Tashmë fati i dinastisë që sundon me dorë të hekurt Korenë e Veriut ka marrë dimensionet e një seriali televiziv. Zërat për shëndetin e liderit...

“Stresi i shumtë”/ Kim Jong-un i kalon të tjera pushtete të motrës

Një agjenci inteligjence shprehet se lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un ka kaluar të tjera pushtete në dorë të motrës së tij. Kim Yo-jong...

Kim Jong-un merr vendimin ekstrem, urdhëron dorëzimin e qenve për ‘mish restoranti’

Lideri i Koresë së Veriut ka nxjerrë së fundmi një urdhër për dorëzimin për ushqim të të gjithë qenve që mbahen në shtëpi nga...

Një i dyshuar me koronavirus futet në Korenë e Veriut, vendi shpall gjendjen emergjente

Koreja e Veriut ka shpallur gjendjen e emergjencës, pasi një person i dyshuar me koronavirus ka hyrë në territorin e vendit. Sipas Daily Mail, pas...

Koreja e Jugut publikon foto “provokuese” të gruas së Kim Jong-un

Situata mes Koresë së Veriut dhe asaj të Jugut duket se është tensionuar akoma më shumë, pas veprimit të fundit të Koresë së Jugut. Kjo...

Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...