E enjte, 28 Tetor, 2021
6.5 C
Tirana

Etiketa

Rexhep Tajip Erdogan

Klima/Evropa i ofroi Turqisë para për t’u bashkuar në marrëveshjen e Parisit

Ratifikimi i Turqisë i marrëveshjes së Parisit për klimën, këtë javë erdhi pasi qeverisë së Presidentit Rexhep Tajip Erdogan iu ofrua një garanci për...

Le Monde: Pse Turqia e Erdoganit po i del në “mbrojtje” talebanëve?

Ashtu si partnerët e saj euroaziatikë - Irani dhe Rusia - Turqia nuk ka një pikëpamje të zbehtë të ardhjes së talebanëve në pushtet...

Vuçiç dhe Erdogani bisedojnë për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka deklaruar më 30 korrik se pret që Turqia dhe presidenti Rexhep Tayip Erdogan të vazhdojnë të mbështesin dialogun...

A do të lëkunden raportet turko-serbe pas deklaratës së Erdogan për Kosovën?

“Në qoftë se kushdo sjell vendim për njohjen e Kosovës si të pavarur, në të njëjtin moment ne do të nisim fushatën për tërheqjen...

Lobimi për njohjen e Kosovës/ Vuçiç reagon pas deklaratës së Erdogan

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka reaguar ndaj deklaratës së homologut turk Rexhep Tajip Erdogan, i cili tha pak ditë më parë, se do...

Erdogan bën deklaratën e fortë: Mitsotakis është armik i turqve

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan ka bërë një deklaratë të fortë ditën e sotme për kryeministrin e Greqisë, Kirjakos Mitsotakis. Gjatë festës së Lirisë...

Erdogan: Do të punoj me Bidenin për njohje të reja të Kosovës

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se do të punojë për t'i sjellë Kosovës njohje të reja. Siç raporton agjencia e lajmeve...

Daily Sabah: Erdogan pritet të vizitojë Shqipërinë

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan pritet të vizitojë Shqipërinë gjatë muajve në vijim. Lajmi është bërë i ditur nga zëdhënësi i Presidencës turke,...

Erdogan mbron vendimin për tërheqje nga Konventa e Stambollit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, e mbrojti vendimin e vendit të tij për t’u tërhequr nga Konventa e Stambollit - një traktat ndërkombëtar...

Erdogan ia bën të qartë Bidenit: Nuk heq dorë nga armatimi rus

Presidenti turk, Rexhep Taajip Erdogan i tha homologut të tij amerikan Joe Biden, se Turqia nuk do të heqë dorë nga furnizimi me sistemin...

Të fundit

Të gjithë kanë Covid!, po ku shkuan fjalët e Helena Kadaresë!?

Nga: Frrok Çupi Para tre ditësh, Helena Kadare, kur s’ka dalë në publik prej vitesh, doli dhe lëshoi një lutje për rininë. “Ne të rriturit...

Bëri simbolin e shqiponjës dykrenare, Miss Serbia lë garën

Bërja e shqiponjës dy krenare nga Miss Serbia, Valentina Petrovic, ka tërbuar mediat serbe. Bukuroshja ka bërë shqiponjën, teksa ka pozuar me Miss Kosovën...

Zi në Ministrinë e Kulturës, ndërron jetë regjisorja e njohur

Një lajm tragjik ka ardhur sot nga Kosova, ku regjisorja e njohur Burbuqe Berisha, ka ndërruar jetë në ambientet e Ministrisë së Kulturës. Figura...

Një Kastriot i panjohur nga Dalmacia

Nga: Pëllumb Xhufi Emri dhe fama e Gjergj Kastriot Skënderbeut, e kthyen heroin në një referencë historike dhe element identifikimi kombëtar e kulturor për shqiptarët...

“Do shpërndajmë 1050 shtëpi”, Ahmetaj zbulon vendimin e qeverisë

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj, ka zbuluar vendimin e qeverisë për Rindërtimin, ku në dy vjetorin e tërmetit do të shpërndahen 1050 shtëpi. Ahmetaj ka hedhur...