E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Etiketa

rënda

Pamje të rënda/ Pushuesja 70-vjeçare humb jetën në Vlorë

Një pushuese është gjetur e pajetë në plazhin e Vjetër të Vlorës. Viktima është identifikuar si Shoha Baci, e moshës rreth 60-vjeç, ndërsa dyshohet...

“Prekja e mallkuar” e maces rrëzon pilotin MotoGP, video bëhet virale

Një mace pranë ekranit të televizorit ka prekur me këmbë një piloti të MotoGP-së dhe brenda pak sekonda ai është rrëzuar në pistën e...

Koncensionari i aeroportit i përgjigjet ministrit Lleshaj: Akuza të rënda dhe të pasakta

Kompania që menaxhon aeroportin e Rinasit, Tirana International Airport (TIA) ka reaguar menjëherë pas akuzave të ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, se grabitja e...

Pamje të rënda/ Treni përplas ambulancën, humbin jetën dy persona (Video)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Poloni, ku treni ka marrë përpara një ambulancë, duke vrarë dy persona. Nga pamjet e marra nga...

Kalon Veting-un, konfirmohet në detyrë Gjyqtarja e Apelit për Krime të Rënda

Albana Boksi, e cila është pjesë e Gjykatës së Krimeve të Rënda, është konfirmuar në detyrë. Vendim i cili është dhënë pak minuta më...

“Përbindëshi” ukrainas debuton në peshat e rënda, Joshua dhe Wilder në ‘ankth’

Boksieri ukrainas Oleksandr Usyk, 16 fitore e asnjë humbje në karrierën e tij si profesionist, kampion i padiskutueshëm i botës në peshën “cruiserweight” (pesha...

Akuza të rënda: Gjyqtari Sokoli përdori shprehje raciste ndaj Ngo, ku është shoqata?

Tirana pësoi një disfatë të papritur përballë Kastriotit në fushën e këtyre të fundit dhe në fund pati momente tensioni ku u përfshi edhe...

“Barbari shtazore”, Berisha publikon pamjet e rënda: Polic i droguar dhunon të moshuarin

Protesta e organizuar sot nga opozita u shoqërua me tensione dhe përplasje të shumta mes protestuesve me forcat e policisë, ku nuk u kursye...

Protesta/ Balla akuza të rënda: Vrasësit e Gërdecit janë kundër drejtësinë e re

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla deklaroi se ata që janë duke protestuar kundër drejtësisë së re, janë vrasësit e Gërdecit. I ftuar...

Vrasja e Ivanoviçit/ Vuçiç akuza të rënda Prishtinës: Duan të sulmojë serbët në veri

Prishtina, duke akuzuar nënkryetarin e Listës Serbe, Milan Radojçiç për përfshirje në vrasjen e kreut të Iniciativës Qytetare, Oliver Ivanoviç, ka patur për qëllim...

Të fundit

“Foltorja sjell largimin e Bashës e Ramës”, Topalli mbështet Berishën

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli, ka deklaruar se “Foltorja” e Sali Berishës ishte iniciativa më e mirë që mund të ndodhte nga lideri historik i demokratëve....

“35 mijë euro kush vr*t Albin Kurtin”, policia rrethon banesën e kryeministrit

Forca të shtuara të policisë kanë qëndruar pranë shtëpisë së kryeministrit Albin Kurti, pas informacioneve për kërcënim. “Kryeministri Kurti është kërcënuar. Për këtë arsye,...

U përurua në maj, Spitali Memorial i Fierit ka mungesë ilaçesh

Spitali Rajonal Memorial i Fierit hapi dyert për qytetarët në muajin maj të vitit 2021. Tashmë jemi në muajin tetor, dhe një qytetar nga...

Grabitësit në sulm në lagjen e ‘VIP-ave’, tentojnë të djegin dy mjete

Dy ditë më parë, persona të paidentifikuar kanë tentuar të djegin dy mjete të parkuara në rrugën e “Vilave” në fshatin Lundër, në periferi...

Greqi/ Tërmeti “zgjon” Kretën

Një tërmet me intensitet 3.9 të shkallës Rihter ka zgjuar mëngjesin e sotëm Kretën, në Greqi. Sipas Institutit Gjeodinamik grek, tërmeti u regjistrua rreth...