E diel, 6 Dhjetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

regjim

Regjimi i Ronaldos/ 6 vakte dhe 6 dremitje në ditë, ja çfarë nuk konsumon

Detajet shpeshherë bëjnë diferencën dhe jo vetëm në fushën e lojës. Është pikërisht kurimi i tyre në radhët e sportistëve të sotëm që ndajnë...

Lubonja: Shqipëria po shkon drejt vendosjes së regjimit autoritar

Analisti Fatos Lubonja, për revistën e njohur franceze “Le Courrier Des Balkans” u shpreh se Shqipëria po ecën në drejtimin e gabuar, drejt regjimit...

Nishani: Raporti i ODIHR-it konfirmoi se Shqipëria është nën regjim

Ish-presidenti Bujar Nishani, ka reaguar lidhur me gjetjet e OSBE/ODIHR për procesin e 30 qershorit. Nishani shkruan se raporti i ODIHR është panorama e...

“Regjim diktatorial kriminal”, Kryemadhi zbut tonet: Protestat paqësore sjellin ndryshimin

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është ndalur pasditen e sotme në një takim me strukturat e LSI-së në njësinë bashkiake nr. 11 në Tiranë....

“Ky regjim po ‘vret’ shqiptarët”, urimi i Berishës për Pashkët

Ish-kryeministri Sali Berisha ka uruar besimtarët ortodoksë për festën e Pashkëve. Berisha shprehet se Pashka sivjet i gjen shqiptarët nën një regjim të egër....

‘Non grata’ në Shqipëri, eurodeputetja: Regjim korruptiv diktatorial

Personaliteti më i rëndësishëm që është shpallur “non grata” nga Shqipëria, pas ceremonisë mortore të Kostandinos Kacifas është eurodeputetja qipriote, Eleni Theocharous. Ajo u...

Berisha: Rama i sëmurë psikik, po “instalon” regjimin stalinist!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar ashpër kreu e qeverisë Edi Rama në nisjen e sesionit të ri të Kuvendit të Shqipërisë. Sipas Berishës, fjalët...

Anglezi: Si pashë të luhej “Beatles” në regjimin e Enver Hoxhës

“Shqipëria ka një trashëgimi të pasur muzikore”, këtë e shprehin edhe të huajt, të cilët dikur e kanë prekur nga afër. Dr. Alan Bullion,...

Kadrie Kadare: Vëllai im diti t’ia hedhë Enver Hoxhës, i gjeti pikën më të dobët

Deklaratat kundër regjimit të Enver Hoxhës dhe kundër diktatorit para viteve 90-të ishin shumë të pakta. Të gjithë kishin frikë të flisnin sepse dihet...

“Shtriga” dhe “Krokodili” janë dosjet sekrete mbi pederastinë e Enver Hoxhës

Në media pas viteve 90 është folur shumë për orientimin seksual të Enver Hoxhës. Shumë është folur por pak është dokumentuar se çfarë ka...

Të fundit

Imazhet e rralla të legjendës së sportit shqiptar (FOTO)

Publikohen fotot e rralla të mjeshtrit të Merituar të Sportit, Ajet Toska, i konsideruar si legjenda e atletikës shqiptare në garën e hedhjes se...

Të izoluar në 31 dhjetor? Silva Bino jep njoftimin e rëndësishëm

Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë dhe Kontrollit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, në një lidhje për "Report Tv", ka thënë se edhe...

Shuhet pronari i ‘Fax News’/Irfan Hysenbelliu, mesazh prekës për vëllain

Irfan Hysenbelliu, presidenti i televizionit 'News24', ka reaguar pas humbjes së të vëllait, Kasem Hysenbelliu. Presidenti i ‘Hysenbelliu Group’,  shpreh falenderimet në emër të...

Pacientët e COVID-19 me pasoja edhe pas muajsh të tërë

Ndërsa pandemia po mbush vitin, doktorët janë duke monitoruar pacientët e COVID-it që ende vuajnë pasojat e sëmundjes. Ata vazhdojnë të përjetojnë simptoma megjithëse...

Greqia raporton shifra të larta të viktimave dhe rasteve të reja 

Pavarësisht masave shtrënguese, Greqia vijon të ketë shifra tejet të larta të të infektuarve. Pandemia vijon të mbajë të mbërthyer Greqinë, e cila vijon të...