E diel, 20 Shtator, 2020
30 C
Tirana

Etiketa

rast

Ja lulet që duhet të dhuroni sipas çdo rasti

Që në lashtësi lulet janë dhuruar si një mënyrë jo verbale për të shprehur diçka. Megjithëse shekujt kalojnë dhe dhuratat sa vijnë e bëhen...

Rasti i infektimit në UFSH, reagon kryetarja: Kemi kërkuar tamponin që të premten

Kryetarja e Urdhrit të Farmacistëve të Shqipërisë, Diana Toma, ka reaguar pas lajmit se një anëtar i këtij institucioni ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Në...

Kosovë/ Rezulton për herë të dytë pozitiv me koronavirus: Virusi më agresiv se herën e parë

Për herë të parë në Kosovë është regjistruar një rast i përsëritur infektimi me koronavirus. Këtë gjë e ka konfirmuar vetë Petrit Bylykbashi përmes një...

Wuhan teston 9.9 milion banorë për koronavirus, “asnjë rast pozitiv”

Në Wuhan, vendin ku shpërtheu për herë të parë koronavirusi, janë testuar 9.9 milion banorë dhe “asnjë rast nuk ka rezultuar pozitiv”. Mirëpo autoritetet përkatëse...

Në Wuhan paraqitet një rast i ri me koronavirus

Qyteti kinez Wuhan, ku filloi shpërthimi i koronavirusit të ri, në fund të vitit të kaluar, ka raportuar edhe një rast të ri me...

Koronavirusi prek burgjet shqiptare, shënohet rasti i parë tek 313-ta

Një i burgosur në burgun 313 ka rezultuar pozitiv me Covid-19. I burgosuri është shtetas italian dhe i vënë në pranga për trafik narkotikësh, ndërsa...

Covid-19/ Shuhet 43-vjeçari. E ëma e izoluar në Itali

Një 43-vjeçar nuk ia doli dot mbanë përballë Covid-19. Nebiu nga Kavaja, i cili nuk kishte asnjë sëmundje shoqëruese, u bë viktima e katërt...

Manastirliu: Deri në këto momente, s’ka asnjë rast të konfirmuar me COVID-19

Së fundmi është zhvilluar mbledhja e Komitetit Teknik të Ekspertëve pranë Ministrisë së Shëndetësisë. Në një postim në rrjetin social Facebook, Ogerta Manastirliu shkruan se...

Një rast me koronavirus në redaksinë e emisionit të famshëm në Itali

Së fundmi, në Itali, është konfirmuar një rast me koronavirus në redaksinë e emisionit të famshëm “Le Iene”. Për pasojë raportohet se është pezulluar programi. Mediat...

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Bosnje dhe Hercegovinë

Së fundmi është konfirmuar rasti i parë me koronavirus në Bosnje dhe Hercegovinë. Informacioni i mësipërm është raportuar të enjten nga televizioni i Republikës Serbe,...

Të fundit

Djalë apo vajzë? Elita Rudi konfirmon shtatzëninë

Reperi Gjiko dhe moderatorja Elita Rudi do bëhen prindër për herë të dytë. Gjiko në një video të publikuar në InstaStory, ka pohuar se partnerja...

Arrestohet për dhunë, por mungon akti i mjekësisë ligjore. Babë e bir përballen në “gjyq”

Në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq”, në Tv Klan, Ilirjan Petriti është përballur më babain e tij Bujar Petriti, i cili kërkon që...

“Gylsereni” zbulon kur do martohet me producentin turk (FOTO)

Aktorja Nurgul Yesilçay, e njohur nga roli i “Gylserenit” në serialin “Fate të kryqëzuara” në Shqipëri, do të martohet. Aktorja 44-vjeçare dhe producenti Necati Kocabay...

Detajet/ Sherr banal pranë një lokali në Tiranë, plagoset 45-vjeçari

Policia e Tiranës ka dhënë detajet e para lidhur me plagosjen e ndodhur pasditen e sotme pranë një lokali në Tiranë. Pas një konflikti të...

Në Tiranë “kërcet” arma, policia arreston një person

Pasditen e sotme janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri në zonën e Astirit në Tiranë, bëjnë me dije burime për "Dosja.al". Ngjarja ka ndodhur...