E mërkurë, 19 Maj, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

punonjes policie

Lejuan gazetarët të bisedonin me të pandehurin, pezullohen 3 policët në Fier

Policia e Fierit ka pezulluar 3 punonjës policie për shpërdorim detyre. Gjatë shoqërimit të 36-vjeçarit me iniciale S.M, i cili kishte dhunuar dhe kryer...

Pezullohet nga detyra punonjësi i policisë në Kakavijë

Një punonjës policie në Kakavijë është pezulluar sot nga detyra, pasi akuzohet se tentoi të kalonte jashtë radhe një makinë. Me vendim të drejtorit të...

Efektivi i Policisë humb jetën në krye të detyrës

Një punonjës i policisë ka humbur jetën ditën e sotme gjatë kohës që ishte në krye të detyrës. Polici me iniciale R.T., 55 vjeç punonte në...

Pjesë e OFL, SHÇBA arreston punonjësin e policisë

Një punonjës policie, pjesë e OFL është vënë në pranga nga SHÇBA. Paraprakisht bëhet me dije se polici ka konsumuar veprën penale të korrupsionit. Personi në...

SHÇBA pezullon nga detyra 4 punonjës policie

4 punonjës policie janë pezulluar nga detyra, pasi dyshohet se kanë tentuar të kalonin në mënyrë të paligjshme një shtetase në Rinas. Me vendim...

Operacion antikontrabandë në Korçë, pranga 5 personave. Në kërkim 7 të tjerë

Në kuadër të operacionit të koduar “Gorica”, Policia e Korçës në bashkëpunim me SHÇBA kanë arrestuar 5 persona, ndërsa 7 të tjerë janë shpallur...

Protesta e opozitës, plagoset një punonjës policie

Një efekti policie ka mbetur i plagosur nga mjetet piroteknike të hedhura nga protesuesit përpara Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit. Duke iu referuar...

Lëvizte me armë dhe hiqej si polic, pranga 42-vjeçarit në Tiranë

Një 42-vjeçar ka rënë në pranga të policisë pasi mashtronte qytetarët duke u prezantuar si punonjës policie. Sipas policisë, bëhet fjalë për shtetasin me iniciale...

Ministri Xhafaj letër çdo punonjësi policie, ja mesazhi

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj adresoi një mesazh vlerësimi e inkurajimi për çdo punonjës të Policisë së Shtetit. Në këtë mesazh, prezantohet një adresë e-mail-i e...

Goditet rrjeti i prostitucionit, mes tyre edhe një punonjës policie

Në Tiranë është goditur një rrjet prostitucioni prej 28 personash, midis tyre edhe një punonjës policie.  Nga hetimet e Prokurorisë rezulton se këta persona...

Të fundit

Ukraina shkarkon ministrin e tretë të Shëndetësisë, shkak pandemia

Parlamenti i Ukrainës votoi për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë, Maksym Stepanov, për shkak të trajtimit të pandemisë së koronavirusit. Ligjvënësit votuan me 292 vota...

A ka konflikte me Metën? Kim: Kam diskutuar me Uashingtonin

Fushata elektorale e zgjedhjeve të 25 prillit, rriti tensionet midis partive politike, por jo vetëm. Presidenti i Republikës, Ilir Meta pati një përplasje në...

Hajdari: PD mund të ringrihet përmes reformimit

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, ka komentuar situatën politike në vend pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. I ftuar në emisionin ''Shqip'', Hajdari e cilësoi si diçka...

Si të luftojmë alergjinë me ushqime e jo me ilaçe

A mund të përdorim ushqime në vend të ilaçeve për të zhdukur simptomat e alergjisë?  Dietologu i Spitalit Weill Cornell në New York,  Rachel...

Ushqimet që ndalojnë diarrenë në stinën e nxehtë

Me afrimin e ditëve të nxehta duket se për shumë persona kthehet edhe rreziku nga diarreja. Por çfarë mund të bëjmë për ta ndaluar...