E hënë, 13 Korrik, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

publikon

Meta publikon letrën dërguar Brukselit

Pas akuzave të mazhorancës së kërkon të bllokojë hapjen e negociatave, presidenti Ilir Meta ka bërë publike letrën dërguar komisionerit për zgjerimin, Oliver Varhelyi. Ai...

“Po mbron qentë e ish-Sigurimit”/ Tufa i përgjigjet Ramës, publikon SMS-të

Agron Tufa ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Rama, në lidhje me kërcënimet e marra nga shkrimtari. Rama tha në emision “Java” në RTSH...

“S’ka ardh kush me pyet a je gjallë”/ PD nxjerr videon

Partia Demokratike ka publikuar ditën e sotme disa histori të banorëve të prekur nga tërmeti. Banorët akuzojnë qeverinë se nuk i ka ofruar ndihmë. Në videot...

Veliaj publikon pamjet: Si do duket Unaza e Re

Aksioni i IKMT për shembjen e 33 banesave në zonën e Astirit u shoqërua me përplasje mes banorëve dhe forcave të rendit. Ndërkohë Kryebashkiaku Erion...

30 vjet nga rrëzimi i Murit të Berlinit, Meta publikon fjalimin e Regan

Presidenti Ilir Meta ka kujtuar 30-vjetorin e rrëzimit të Murit të Berlinit, teksa ka publikuar videon e fjalimit të Presidentit Regan nga Berlini, që...

Vasili publikon videon: Si u bllokua Këshilli i Emërimeve në Drejtësi

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka publikuar së fundmi një video në rrjetin social Facebook. Ndër të tjera ai shkruan: “Shiheni videon për të kuptuar...

Balla publikon qëndrimin e CDU/CSU: Rruga për Shqipërinë në BE mbetet e…

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla, ka publikuar në rrjetin social Twitter qëndrimin e CDU-CSU pas refuzimit të hapjes së negociatave. Nënkryetari i...

Meta publikon raportin e plotë për Komisionin e Venecias

Presidenti Ilir Meta, ka publikuar një raport të hollësishëm dërguar Komisionit të Venecias, në lidhje me dekretin e tij për të shtyrë datën e...

Rama publikon fotot: Ja si do transformohet vija e liqenit të Shkodrës

Kryeministri Edi Rama së fundmi ka publikuar disa foto në rrjetin social Facebook dhe krah tyre ka shkruar se vija e liqenit të Shkodrës...

“Unë votova dhe ishte super”, Endri Fuga publikon foton dhe ka një thirrje

Drejtori i Komunikimit me Median në Kryeministri, Endri Fuga ka marrë pjesë në votimet e zgjedhjeve vendore, të braktisura nga partitë opozitare. Në një postim...

Të fundit

Vuçiç: Gjendja lidhur me Kosovën, pothuajse e pashpresë

Ditën e sotme, kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti zhvilloi një video-konferencë me Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç. Ky i fundit sapo ka reaguar lidhur me...

“Hyj në këtë punë!” Në përgjimet e reja të Zaev përmenden 6 milion euro

Një audio-përgjim i ri në kohëzgjatje prej 12 sekondash është publikuar në internet, në kanalin e YouTube të quajtur “Zoki Zhvatësi”. Në xhirimin e shkurtër...

Shpërthim në një anije ushtarake amerikane

Në bordin e një anije ushtarake në bazën detare amerikane në San Diego, ka pasur një shpërthim. Për pasojë disa marinarë kanë mbetur të plagosur. “CNN”...

Chelsea ofron 100 milion euro për yllin e Atletico Madrid

Chelsea pagoi 80 milion euro tek Athletic Bilbao verën e vitit 2018 dhe siguroi shërbimet e Kepa Arrizabalaga. Spanjolli u bë portieri më i shtrenjtë...

Gjendet një trup i pajetë në Berat

Së fundmi është gjetur trupi i pajetë i një 74-vjeçari në lagjen Çlirim të Beratit. “Balkanweb” raporton se viktima ndodhej në katin e dytë të...