E enjte, 28 Maj, 2020
24 C
Tirana

Vasili publikon videon: Si u bllokua Këshilli i Emërimeve në Drejtësi

Më të lexuarat

“Ndjesë për ofendimet”, Rama: Çdo gjë është vendosur në mënyrë zyrtare

Kryeministri Rama u tregua mjaft i drejtëpërdrejtë, ndërsa u ktheu një përgjigje të gjithë atyre qytetarëve të cilët janë ndjerë të ofenduar. Kjo ka...

Klosi jep arsyen pse ndalohet ende plazhi në Shqipëri

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, ka folur mbrëmjen e sotme për masat lehtësuese të qeverisë. Në një intervistë për emisionin “Open” në Top...

Meta vlerëson me dekoratë Heroin e Popullit, Vasil Laçi

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar sot Heroin e Popullit, Vasil Laçi (pas vdekjes) me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”. Motivacioni i dekorimit ishte: “Atdhetarit antifashist, që...

“Do ta ndërtojmë me forcat tona”/ Rama premton realizimin e një tjetër projekti

Kryeministri Edi Rama ka premtuar se do të ndërtohet shumë shpejt edhe HEC-i i Skavicës. Sipas kryeministrit, Skavica do jetë një vepër e vështirë, por...

Pagat e luftës/ Rama ultimatum punëdhënësve: Keni kohë deri më 5 qershor

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me shpërndarjen e pagave të luftës, duke paralajmëruar punëdhënësit që të aplikojnë ose përndryshe do të gjobiten. Përmes një...

Rama jep lajmin e shumëpritur: Kjo është java e fundit me masat shtrënguese

Kryeministri Rama zbuloi se kjo do të jetë java e fundit e masave strikte të mbylljes prej pandemisë. Lidhur me shqetësimin e qytetarëve, ai tha...

Koronavirusi/ “Bëni kujdes o njerëz”, Rama thirrje qytetarëve

Kryeministri Edi Rama deklaroi së fundmi se është shumë në merak, lidhur me situatën e krijuar nga koronavirusi në vend. Kreu i Qeverisë iu bëri...

‘Qytetari dixhital’ zbardh skemën e mashtrimit në Korçë/ Berisha: Në lojë 100 milionë

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk ndalet me mesazhet denoncuese nga “qytetari dixhital”. Këtë herë bëhet fjalë për një denoncim në Bashkinë e Korçës, që nëse...

“Do të vras”, Brataj tregon publikisht kërcënimet me jetë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, është treguar mjaft i hapur, ndërsa ka rrëfyer se gjatë punës ë tij ka pasur plot të papritura....

Sërish numër i lartë i rasteve të reja, bilanci për 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë konfirmuar 21 raste të reja me koronavirus në vend. Sipas njoftimit, 13 prej rasteve të reja janë...

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka publikuar së fundmi një video në rrjetin social Facebook.

Ndër të tjera ai shkruan: “Shiheni videon për të kuptuar se si u sabotua, si u kap dhe si u bllokua Këshilli i Emërimeve në Drejtësi me qëllimin e vetëm që nëpërmjet saj dhe Ulsive Edi Rama të kapte drejtësinë”.

Postimi i plotë i Vasilit: “Ulsiu i Edi Ramës kundra Aurela Anastasit, për kapjen e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi!! (VIDEO).

Ulsiu dihet se cili është….

Ndërsa Zj.Aurela Anastasi ishte Anëtare e Grupit të Ekspertëve të Nivelit të Lartë të Reformës në Drejtësi.

Se cili ishte roli që ju dha ekspertëve të Nivelit të lartë në procesin e hartimit të Reformës në Drejtësi, ku bënte pjesë edhe Zj.Aurela Anastasi, këtë na e ilustron më së miri fjala e Kryetarit të Komisionit të Reformës Fatmir Xhafaj në 28 korrik 2016 në Pallatin e Brigadave në ceremoninë e miratimit të saj.

Xhafaj:

“Në të gjithë bëmë diçka, një proces i shkëlqyer i pandodhur më parë, transparent e profesional, thelbi i procesit ka qenë grupi i ekspertëve të nivelit të lartë.

Falënderoj ekspertët të cilët punuan në mënyrë të pandërprerë, me integritet të plotë për përgatitjen e akteve që përbëjnë reformën në drejtësi. Më vjen keq që një pjesë e jonë e politikës shpesh herë hedh baltë dhe kërkon të bëjë pis punën tuaj.

Lexo edhe :   Kryemadhi dhe Vasili i shkojnë Bashës në zyrë. Ja çfarë po ndodh

Jo pak fjalën të rënda u thanë për ju. Tani kur e gjithë politika shqiptare si asnjëherë tjetër, miratoi reformën duhet të kërkohet ndjesë publike. 140 votat pro për reformën janë përgënjeshtrim i asaj që është thënë kundër jush”.

Ndërsa Ulsiu është kundër të gjithëve. Është kundër ekspertëve të nivelit të lartë, është kundër ish-kryetarit Xhafaj, është kundër drejtësisë së pavarur të barabartë për të gjithë, por Ulsiu është ama pro drejtësisë së kapur, është pro Edi Ramës që e kapi atë.

Lexo edhe :   Kryemadhi dhe Vasili i shkojnë Bashës në zyrë. Ja çfarë po ndodh

A ka njeri me mend në kokë që beson Ulsiun dhe jo Aurelën?? Megjithatë shiheni (VIDEON), për të kuptuar se si u sabotua, si u kap dhe si u bllokua Këshilli i Emërimeve në Drejtësi me qëllimin e vetëm që nëpërmjet saj dhe Ulsive Edi Rama të kapte drejtësinë. (VIDEO)”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Nxorën konkluzionin se Teatri duhej shembur, Prokuroria thërret në pyetje 3 specialistët

Prokuroria e Tiranës ka thirrur sot në pyetje 3 specialistët të Institutit të Ndërtimi, të cilët përpiluan akt-ekspertizën se godina e Teatrit Kombëtar duhej...

Shkarkonte mbetjet në rrjetin e kanalizimeve të ujësjellësit, gjobitet 37-vjeçari

Policia e Lezhës dhe IKMT kanë kryer sot një aksion përgjatë shtratit të Lumit Mat, duke goditur krimet mjedisore. Gjatë aksionit, është zbuluar një 56-vjeçar...

Pagat e luftës/ Rama ultimatum punëdhënësve: Keni kohë deri më 5 qershor

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me shpërndarjen e pagave të luftës, duke paralajmëruar punëdhënësit që të aplikojnë ose përndryshe do të gjobiten. Përmes një...

Murrizi replikon Ballën në Kuvend, i lexon SMS-në e qytetarit

Deputeti Myslym Murrizi ka reaguar menjëherë pas fjalës së kreut të grupit të PS, Taulant Balla, duke i lexuar mesazhin e një qytetari. Gjatë fjalës...

Balla nga Parlamenti: Basha është klienti më i madh i oligarkëve

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka sulmuar kreun e PD-së, Lulzim Bashën nga Parlamenti. Gjatë fjalës së tij në Kuvend, Balla tha...
WhatsApp KONTAKTO TT