E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

provokim

Një pasuri e vogël që provokon dhe turpëron të mëdhatë e paligjshme

Nga Preç Zogaj Agjencia kundër Korrupsionit në Kosovë publikoi para pak kohësh deklaratën e pasurisë së Kryeministrit Albin Kurti për vitin 2020. Gjithsej 529 euro...

Samiti në Turqi/ Brnabiç: Osmani më provokoi, kërkoi njohjen e Kosovës

Kryeministja e Serbisë, Ana Bërnabiç deklaroi se Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, e ka provokuar atë ditën e sotme, në samitin vjetor të Procesit...

Meta paralajmëron Ramën: Mos e provoko më Ramush Haradinajn

Gjatë Konferencës për Shtyp, Presidenti Ilir Meta ka komentuar edhe deklaratat mes kryeministrit Edi Rama dhe Ramush Haradinajt sa i përket heqjes së taksës...

Berisha “nxin” Ramën pas takimit me Kurtin: Tradhtar, provokon një komb të tërë

Ish-kryeministri Berisha ka reaguar pas vizitës së Albin Kurtit në Shqipëri si kryeministri i ri i Kosovës. Berisha ka drejtuar gishtin nga kryeministri Rama...

“Virusi misterioz”, gazeta daneze “provokon” Kinën me vizatimin tallës (FOTO)

“Një vizatim i flamurit kinez ku në vend të katër yjeve janë katër viruse” ishte postimi që ka provokuar diplomacinë kineze. Vizitimi i publikuar...

“Arrestohet ambasadori anglez ” Teherani kërcënon Londrën: Boll me provokime

Irani kërcënoi sot të dëbojë ambasadorin britanik në Teheran, në rast të një ndonjë gabimi tjetër nga ana e Londrës, dy ditë pas arrestimit...

Meta i prerë me Vuçiç: Mos provoko më shqiptarët

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një mesazh të prerë homologut serb, Aleksandër Vuçiç, mbi protestat me thirrje anti-shqiptare që po zhvillohen në Beograd. I...

Kim Jong shkel premtimin dhe provokon Trump/ Ja ç’bëri

Koreja e Veriut ka kryer një tjetër provë me raketa balistike, duke shkelur një premtim bërë presidentit amerikan, Donald Trump, se do të përmbahet...

Shehu: Konstituimi i Këshillit Bashkiak Shkodër është një provokim i rëndë

Ish-deputeti i PD-së, Tritan Shehu përmes një statusi në Facebook, shprehet se Rilindja po provokon në Shkodër. Shehu shprehet se Këshilli Bashkiak në Shkodër nuk...

“Njihni Kosovën!” Meta përplaset me kryeministren serbe: Provokim

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, është përplasur me kryeministren e Serbisë, Ana Bërnabiç, gjatë Samitit SEECP, që po zhvillohet në Sarajevë. Presidenti Meta është...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...