E shtunë, 28 Mars, 2020
11 C
Tirana

Ngjela nuk i ndahet Ramës: I kam bërë kërkesë Prokurorisë

Lexo edhe ...

Nuk bën më pjesë në planet e Simeones,Roma gati të përfitojë

Kampionati është ndalur për shkak të emergjencës së Coronavirus, por zërat e merkatos kanë kohe që kanë filluar. Aq shumë sa që Mundo Deportivo...

Ndërron jetë nga koronavirusi Princeshë Maria Teresa

Ditën e sotme oborri mbretëror i Spanjës është tronditur pasi Princesha Maria Teresa ka ndërruar jetë pas konfirmimit të saj si e prekur nga...

Juventus mer vendimin për pagat e lojtarëve

Lojtarët dhe trajneri i ekipit të parë heqin dorë nga një pjesë e pagës. Kursimi... 90 milion euro. Juventus është skuadra e parë italiane që...

Vetëvendosje kërkon zgjedhje të jashtëzakonshme pas koronavirusit

Lëvizja Vetëvendosje tha të shtunën se deklaratat e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi për këshillime me partitë politike për formimin e qeverisë së re,...

Avokati Spartak Ngjela, ka shpërthyer ndaj kryeministrit Rama, pas situatës me tërmetin tragjik që mori jetën e 51 personave. Në emisionin “360 gradë” në “RTV Ora”, ai u shpreh se Rama nuk e di që ka një ligj ndërtimi.

Ngjela, duke u tallur me atë që e cilëson si mungesë informacioni nga ana e kryeministrit, tha se situata ka ndryshuar, pasi i drejtuan gishtin si përgjegjës. Që kjo situatë kaotike të marrë fund një herë e përgjithmonë, avokati tha publikisht se i ka kërkuar Prokurorisë që të vendosë autoritetin për provat.

“Kryeministri aktual nuk dinte fare që ka ligj për ndërtimin, që ka strukturë të pranuar me ligj, që ka akuzë penale. Kështu janë bërë të tëra tha, shto ujë e shto miell, se kujton se për shtesat nuk ka përgjegjësi. Tani që i thanë që ka përgjegjësi, tani fillon prish shenjat. Unë i kërkova Prokurorisë që të vendosë autoritetin për provat”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Nuk bën më pjesë në planet e Simeones,Roma gati të përfitojë

Kampionati është ndalur për shkak të emergjencës së Coronavirus, por zërat e merkatos kanë kohe që kanë filluar. Aq shumë sa që Mundo Deportivo...

Ndërron jetë nga koronavirusi Princeshë Maria Teresa

Ditën e sotme oborri mbretëror i Spanjës është tronditur pasi Princesha Maria Teresa ka ndërruar jetë pas konfirmimit të saj si e prekur nga...

Juventus mer vendimin për pagat e lojtarëve

Lojtarët dhe trajneri i ekipit të parë heqin dorë nga një pjesë e pagës. Kursimi... 90 milion euro. Juventus është skuadra e parë italiane që...

Vetëvendosje kërkon zgjedhje të jashtëzakonshme pas koronavirusit

Lëvizja Vetëvendosje tha të shtunën se deklaratat e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi për këshillime me partitë politike për formimin e qeverisë së re,...

Rama: Ata që shajnë e mallkojnë do t’i mohojnë ato që thonë sot

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në Facebook një video përmes së cilës tregon se aksioni humanitar për të ndihmuar njerëzit në nevojë në këto...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT