E martë, 20 Tetor, 2020
17 C
Tirana

Etiketa

propozimi

Propozimi i socialistëve për listat është një ofertë për Bashën

Nga Mero Baze Propozimi i Partisë Socialiste për hapjen e plotë të listave, me një mekanizëm që e bën më të vështirë kapërcimin në listë,...

Këshilli Politik/ PS refuzon propozimin e opozitës për hapjen 100% të listave

Partia Socialiste ka refuzuar propozimin e opozitës jashtëparlamentare, i cili mundëson hapjen e listave 100 %, pa ndryshime të tjera në formulën e koalicioneve...

Mbledhja e Këshillit Politik/ Opozita paraqet propozimin e saj

Opozita e Bashkuar ka propozuar sot në mbledhjen e Këshillit Politik, amendamentin për hapjen 100% të listave të kandidatëve. Opozita ka theksuar se çdo ndryshim...

PS i kërkon Bashës 28 firma deputetësh, për hapjen e plotë të listave

Partia Socialiste nuk ka pranuar të mbështesë propozimin e Partisë Demokratike për listat 100 % të hapura. Bëhet me dije se përfaqësuesi i PS-së, Damian...

Hoti hodhi poshtë propozimin Osmanit, por çfarë përmbajnë ligjet ekzistuese në rast krize

Kryetarja e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, po insiston që në Kuvendin e Republikës së Kosovës të amendamentohet Ligji për parandalimin e...

Takimi në Shtëpinë e Bardhë/ Zbulohet propozimi për Kosovë-Serbi

Shtëpia e Bardhë në SHBA pritet që t’i propozojë Kosovës dhe Serbisë krijimin e një zone të përbashkët ekonomike. Propozimi pritet të bëhet gjatë takimit...

PD propozon tjetër formulë për përzgjedhjen e trupave të KQZ

Partia Demokratike ka dalë me një tjetër propozim për formulën e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, pas refuzimit të propozimeve të mëparshme të saj. Bëhet me...

Leikert për propozimin francez: Një përpjekje për të penguar zgjerimin

Nënkryetarja e grupit parlamentar CDU/CSU në Bundestagun Gjerman, Katja Leikert e kritikon ashpër propozimin francez për zgjerimin. Në një deklaratë për DW ajo tërheq...

Propozimi i Metës për kontroll ndaj reformës në drejtësi, akt prej lideri politik

*Titulli origjinal: Meta rrëmben spektrin e kryeopozitarit të Reformës në Drejtësi Nga Andi Bushati/ Ilir Meta ka pranuar të veshtë kostumin e liderit të koalicionit...

Zgjidhja e krizës/ “Negociata nuk ka!”, ç’thotë Rama për propozimin e gjermanëve

Kryeministri Edi Rama ka komentuar propozimin e deputetëve të CDU/CSU për ndërhyrjen në krizën politike shqiptare, për të ulur palët e për të ndihmuar...

Të fundit

Protesta ndaj Dendias, 18 të proceduar. Mes tyre Shpëtim idrizi e Mesila Doda

Kryetari i PDIU Shpëtim Idrizi, ish-deputetja Mesila Doda dhe drejtuesi i LVV në Shqipëri, Bioken Abazi, janë proceduar nga policia, si 3 organizatorët e...

Cakaj me Dendias: Biseduam për zgjidhjen e çështjeve dypalëshe

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj priti në takim homologun e tij grek, Nikos Dendias. Pas takimit, Cakaj tha se gjatë diskutimit...

Rama: Kryeinspektori i Përgjithshëm merr drejtimin e task-forcës anticovid

Kryeministri Edi Rama, mori pjesë në mbledhjen e Task Forcës për zbatimin e masave anti-covid, ku të pranishëm përveç Ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu,...

Vrasja e biznesmenit në Himarë, gjykata jep vendimin për Kliti Lekën

Gjykata e Vlorës ka vendosur arrest me burg për Kliti Lekën, si personi i dyshuar për vrasjen e biznesmenit të ndërtimit Nikollaq Goro. Si shkak...

Idrizi: Rama s’ka këllqe t’i thotë Greqisë që të heqë ligjin e luftës, turp

PDIU ka protestuar para Ministrisë së Jashtme, në kuadër të vizitës së Ministrit të Jashtëm grek, Nikos Dendias. Kreu i kësaj force politike, Shpëtim Idrizi...