E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Gjysma e Tiranës pa drita, ja zonat që do të preken

Gjatë tre ditëve në vijim do të ketë kufizim të energjisë elektrike në disa prej lagjeve të Tiranës. Për shkak të punimeve të planifikuara në nënstacionin “Uzina Traktori”, në datat 11-13 mars do të stakohet energjia elektrike gjatë intervalit kohor 09:00-13:00.

11 mars, pa energji do të mbeten rruga “Pasho Hysi”, Kryegjyshata, Poligrafiku, Burgu 325, zona pranë Depos së Ujit, rruga “Todi Shkurti” (pranë pallateve Grand).

12 mars, pa energji do të mbetet zona pranë Sanatoriumit.

13 mars, pa energji do të mbetet zona pranë ish- Uzinës Traktori. Shkozë (pjesërisht)

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shqipëria, me nivelet më të larta të emigrimit të “trurit”, po varfërohet vendi

Emigracioni në nivele të larta i njerëzve të arsimuar nga vendi do të varfërojë ekonominë dhe gjithashtu ndikon negativisht në rritjen e qëndrueshme dhe...

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...