E shtunë, 25 Shtator, 2021
8.5 C
Tirana

Ajaksi “minierë talentesh” edhe tek moshat, njihuni me fenomenin 15-vjeçar (video)

Talentet e Ajaksit nuk gjenden vetëm në ekipin e parë, ata që shkëlqyen duke eliminuar Realin e Madridit falë fitores 1-4 në “Santiago Bernabeu”, por ekipi nga Amsterdami është një “minierë” edhe tek moshat.

Numri 11-të i ekipit U-17 të Ajaksit, Naci Unuvar, ka dhuruar disa momente fantastike, në takimin ndaj moshatarëve të Fejnordit. Fenomeni 15-vjeçar, në një moment kaloi tre kundërshtarë në mesin e fushës, vetëm me një lëvizje.

Pak minuta më vonë, holandezi me origjinë turke, dhuroi një pasim të jashtëzakonshëm, me të jashtmen, për shokun e tij të skuadrës, ndërsa kundërshtarët u shtangën të gjithë.

https://www.youtube.com/watch?v=JECW38e2YJw

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...