E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Etiketa

Porti Durresit

Heroina me mbishkrimin ‘banane’, kapen mbi 45 kg në kabinën e kamionit me krom

45.5 kg heroinë është sekuestruar dje në Portin e Durrësit, ndërsa janë vënë në pranga dy shtetas. Operacioni në fjalë është zhvilluar nga Task-Forca...

Pronari në arrati/’Alba Exotic Fruit’ s’ndalet, kapet për herë të 4 me kokai*ë

Kompania "Alba Exotic Fruit" nuk ka të ndalur me transportimin e lëndës narkotike. Ndonëse menaxheri i saj Barjon Gumeni është në burg, ndërsa administratori...

Kontrolle antidrogë, kokainë në kontejnerin me banane

Një tjetër sasi kokaine është gjetur në kontejnerin me banane në Portin e Durrësit. Burimet ende jo zyrtare njoftojnë se policia ka gjetur disa pako...

Nami me koka*nën në Shqipëri, aksion në Portin e Durrësit

Burime ende jo zyrtare flasin për kapjen e një tjetër sasie kokaine në Portin e Durrësit. Bëhet fjalë për afro 10 kilogramë kokaine, që...

Koka*na në Portin e Durrësit/ Policia tregon si u zbulua ngarkesa

Policia e Shtetit ka përcjellë detajet pas sekuestrimit të një sasie kokaine në Portin e Durrësit, e cila vinte nga Ekuadori. Brenda një kontejneri...

Bllokohet drogë në Portin e Durrësit, pranga tre personave

Në portin e Durrësit është sekuestruar një sasi e konsiderueshme kokaine dhe heroine. Droga kishte destinacion Italinë. Mësohet paraprakisht se uniformat blu kanë arrestuar 3 persona,...

Do udhëtonte me dokumente false franceze, kapet 24-vjeçari

Tentoi që të udhëtonte me dokumente false, por është kapur në Portin e Durrësit. Burime të policisë bëjnë të ditur se në S. P....

Porti i Durrësit ndërgjegjëson udhëtarët: Mos prisni polica sigurimi pa autorizim, po mashtroheni!

Policia Kufitare e Portit të Durrësit ka kërkuar nga qytetarët të jenë më vigjilentë, e të mos bien pre e mashtrimeve, teksa presin polica...

Fluks në portin e Durrësit, mijëra emigrantë kthehen në atdhe për pushime

Mijëra emigrantë kanë marë lejet nga vendet ku ata jetojnë e punojnë, për të kaluar disa ditë pushimi pranë familjarëve të tyre në atdhe....

Të fundit

Sulm ajror në burgun e Jemenit, të paktën 70 të vrarë

Të paktën 70 njerëz u vranë në një sulm ajror në një burg, dhe të paktën tre fëmijë vdiqën në një bombardim të veçantë,...

Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Qeveria e Shteteve të Bashkuara njoftoi të premten pezullimin e 44 fluturimeve ajrore të katër kompanive kineze nga Shtetet e Bashkuara drejt Kinës. Pezullimi...

Caktohet data për zgjedhjet në FSHF

FSHF u ka dhënë fund dilemave, pasi është caktuar data e zgjedhjeve për president. Federata Shqiptare e Futbollit, i ka dhënë fund dyshimeve rreth...

Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Varianti Omikron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Nga dita e dielë (23.01; 00:00) Kosova futet sërish në listën e vendeve të...

Armët vdekjeprurëse amerikane mbërrijnë në Ukrainë

Rreth 90 ton "ndihma vdekjeprurëse" nga SHBA-ja kanë mbërritur në Ukrainë, mes tensioneve për grumbullimin e trupave ruse në kufi. Kjo ishte dërgesa e...