E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
5.5 C
Tirana

Etiketa

policia rrugore

500 drejtues mjetesh të arrestuar gjatë verës!

Nga: Eduard Zaloshnja Siç pritej, këtë verë u shtua ndjeshëm qarkullimi i automjeteve në rrugët e Shqipërisë. Të dalë nga një dimër i vështirë pandemie,...

Video/ Policia kap vlonjatin, drejtonte ”BMW” me shpejtësi 189 km/h

Policia Rrugore ka vijuar kontrollet intensive në rrugët interurbane dhe në qendrat e banuara, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore dhe rritjen e parametrave...

Video/ Policia rrugore ndalon shoferin, drejtonte mjetin me shpejtësi 174 km/h

Policia Rrugore ka vijuar kontrollet intensive në rrugët interurbane dhe në qendrat e banuara, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore dhe rritjen e parametrave...

Shoferët nuk zënë mend/ Kosovari drejtonte automjetin me 200 km/h (Video)

Policia Rrugore ka vijuar kontrollet intensive në rrugët interurbane dhe në qendrat e banuara, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore dhe rritjen e parametrave...

E frikshme/ Policia kap 21-vjeçarin që drejtonte automjetin me 209 km/h (Video)

Policia Rrugore ka vijuar aksionet në akset rrugore nacionale dhe në qendrat urbane, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore. Gjatë 24 orëve të fundit, në...

Pezullohen 63 leje drejtimi, 19-vjeçari në Tiranë-Elbasan me 173 km/h (Video)

Policia Rrugore ka vijuar aksionet në akset rrugore nacionale dhe në qendrat urbane, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore, pas aksidentit fatal në Fier-Vlorë,...

Policia pezullon 67 leje drejtimi, 31-vjeçari me 180 km/h në Levan (Video)

Policia Rrugore ka vijuar aksionet në akset rrugore nacionale dhe në qendrat urbane, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore, pas aksidentit fatal në Fier-Vlorë,...

7 muaj me patentë, 21-vjeçari kapet nga policia duke qarkulluar me shpejtësi të frikshme

Policia Rrugore nuk ndalet me kontrollin e rreptë ndaj të gjithë shoferëve abuziv. Gjatë 5 orëve kontroll me radar e dragera janë pezulluar 22...

Policia Rrugore ndëshkon mbi 1 mijë shoferë brenda 48 orëve

Policia Rrugore bën me dije se gjatë 48 orëve të fundit, janë gjobitur në të gjithë vendin plot 1129 drejtues mjetesh. Në terren janë angazhuar...

Policia bën “namin” me gjoba, bllokon 35 leje drejtimi në Tiranë

Policia Rrugore e Tiranës bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë pezulluar 35 leje drejtimi. Gjatë kontrolleve me radar, janë konstatuar shpejtësi...

Të fundit

1000 kurthe dhe teli me gjemba

Nga: Frrok Çupi Foltoret e këtij po duken e po zhduken ‘gëmushave’ në një marshim si iriqi. Sot ndodhet në Tropojë. 24 vjet më parë...

12 milionë gjermanë të pa vaksinuar/Spahn: Sistemi shëndetësor do mbingarkohet

Numri i njerëzve të pa vaksinuar në Gjermani është ende aq i madh, sa rrezikon të mbizotërojë sistemin shëndetësor të vendit. Ky paralajmërim ka...

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë, është një hap më afër. Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), ka rënë dakord të fillojë...

Irlanda raporton rastin e parë të Omicron

Irlanda ka raportuar rastin e saj të parë të variantit të koronavirusit Omicron, thuhej në një deklaratë nga Ekipi Kombëtar i Emergjencave të Shëndetit...

Atdheu thumbon Donaldin dhe Borën

Donaldi shprehu hapur ndjenjat për Beatrix Ramosajn, duke lënë pas në këtë formë historinë me Borën. Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Atdhe Xharavina, e ka ironizuar këtë...