E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

police

“Policët kroatë më rrahën 30 minuta”, qytetari denoncon dhunën

Një 34-vjeçar denoncoi në emisionin “Fiks Fare” dhunën e pësuar nga policët kroatë në kufirin mes Kroacisë dhe Serbisë. Orlando Suter tha se në datën...

Policët në Mianmar: Na dhanë urdhëra për të qëlluar mbi protestuesit

Oficerët e policisë nga Mianmari, i kanë thënë BBC se ata ikën përtej kufirit me Indinë pasi refuzuan të zbatonin urdhrat e ushtrisë që...

I mashtronte qytetarët duke u prezantuar si police, pranga 42-vjeçares

Në sajë të operacionit të koduar “Premtuesi”, është vënë në pranga shtetësja me inicialet E.L., 42 vjeçe, pasi u merrte shuma parash qytetarëve, duke...

“Kanë vendosur pak gjoba”, qortohen shefat dhe policët

Në një shkresë që mban datën 17 Qershor 2020, Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit u tërheq vëmendjen Drejtorive vendore, për arkëtimet e...

Policë pa numër identifikimi në protestë/ Lleshaj: Përgjegjësi jam unë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj foli sot në Kuvend për përplasjet e policisë me qytetarët në protestën e 17 Majit. Gjithashtu foli për faktin se...

Albana Vokshi konfrontohet me policët, Enkel Demi ndërhyn për ta ndihmuar

Përmes një videoje që i ka shpërndarë mediave, PD njofton se pre e dhunës së policisë në protestën pas shembjes së Teatrit Kombëtar ka...

Reagimi i policëve ndaj protestuesve/ Meta: I papranueshëm

Lidhur me sjelljen e policëve ndaj protestuesve në Sheshin Skënderbej, ka reaguar edhe Presidenti Ilir Meta. Kreu i Shtetit shkruan në Facebook se dhuna ndaj...

Grabitën duke u hequr si policë, arrestohen autorët

Autorët e grabitjes së kryer dy ditë më parë brenda një banese në fshatin Qinam të Tiranës, kanë përfunduar në pranga. J. A., 29 vjeç...

Iu gjetën në celular fotot e Kobe Bryant pas aksidentit, në pranga 8 policë

Tetë policë amerikanë janë arrestuar, pasi u zbulua se mbanin në celularët e tyre fotot e të ndjerit Kobe Bryant, pas aksidentit me helikopter...

Dalin fotot/ Kush është policja që ekzekutoi 4 familjarët e saj

Policja Valdete Bllaca, 45 vjeçe, sot ka ekzekutuar 4 familjarët e saj dhe më pas ka vrarë veten. Raportohet se ajo i ka marrë jetën...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...