E hënë, 1 Mars, 2021
17 C
Tirana

Albana Vokshi konfrontohet me policët, Enkel Demi ndërhyn për ta ndihmuar

Përmes një videoje që i ka shpërndarë mediave, PD njofton se pre e dhunës së policisë në protestën pas shembjes së Teatrit Kombëtar ka rënë edhe ish-deputetja demokrate Albana Vokshi.

Kjo e fundit është konfrontuar me policët, ndërkohë gazetari Enkel Demi ka tentuar të ndërhyjë për ta ndihmuar.

Kujtojmë se situata ka qenë e agravuar prej mëngjesit të sotëm, pas aksionit për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kryeministri si shef pavijoni

Nga: Agron Gjekmarkaj Prej kohësh, qesharakja me shqetësuesen ndërrojnë vendet. E shëmtuara dhe propagandistikja janë bërë trup i vetëm e megjithatë nuk ndalen. Në stadiumin...

Shtyhet me 24 orë dërgesa e Pfizer, mbi 15 mijë vaksina mbërrijnë të martën

Ministria e Shëndetësisë informon se dërgesat e Pfizer që ishin parashikuar të mbërrinin sot, do të vijnë nesër, ditën e martë. Janë 15.210 doza të...

Rritet numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë, 467 raste të reja në 24 orë

Nëntë viktima dhe 467 raste të reja me koronavirus u raportuan të hënën në Kosovë. Sipas raportit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës,...

Blerja e votës? Rama nga Brukseli: 20 persona po hetohen nga Prokuroria

Kryeministri Edi Rama, gjatë konferencës së përbashkët që zhvilloi ditën e sotme në Bruksel së bashku me Minsitrin e Jashtëm të BE, Joseph Borrell...

Varhelyi: Do të ketë një shpërndarje të vaksinave nga AstraZeneca në Shqipëri

Komisioneri për Zgjerim në BE, Oliver Varhelyi i ka kthyer një përgjigje kritikave të kryeministrit Edi Rama, se Shqipëria u la në harresë nga...