E diel, 29 Mars, 2020
14 C
Tirana

Etiketa

plan

“Rikthimi i shqiptarëve të bllokuar jashtë”/Meta: Plani do të jetë gati në ditët në vijim

Presidenti Ilir Meta zbuloi më herët ditën e sotme, se një nga çështjet e diskutuara në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë, ishte edhe ajo...

“Kemi një plan”/Rama për koronavirusin: Kemi vënë në dispozicion 400 mln lekë

Pas konfirmimit të rasteve të para me koronavirus në Shqipëri, kryeministri Edi Rama i ka bërë apel qytetarëve që të ruajnë qetësinë. Gjatë fjalës së...

Plan i ri për marrëveshjen? Vuçiç pritet të takojë Merkel

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç pritet të zhvillojë një takim me kancelaren gjermane, Angela Merkel në ditët në vijim. Mediat serbe bëjnë me dije se dy...

Khamenei tallet me Trump për Lindjen e Mesme: Marrëveshja e Shekullit? Marrëzi

Lideri suprem i Iranit, Ali Khamenei e quajti “të marrë” të ashtuquajturin “Plani i paqes për Lindjen e Mesme” të cilin e prezantoi presidenti...

Projektligji i ri/ Burrat pushim të barabartë me gratë kur të bëhen me fëmijë

Qeveria e Finlandës ka bërë publik planin për t’u dhënë burrave leje të barabarta si gratë e tyre, në momentin kur ata bëhen me...

Trump i vë zjarrin Lindjes së Mesme, përleshje mes palestinezëve dhe izraelitëve

RAMALLAH Ushtria izraelite është përleshur me palestinezët në Bregun Perëndimor të okupuar, të cilët protestonin kundër të ashtuquajturës “Marrëveshja e Shekullit” e propozuar nga presidenti...

Erdogan del kundër planit të presidentit Trump për Lindjen e Mesme

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, lidhur me të ashtuquajturin plani i paqes, të prezantuar nga presidenti amerikan, Donald Trump, tha se plani Trumpit...

SHBA pritet të shpalosë planin për zgjidhjen e konfliktit izraelito-palestinez

Presidenti Donald Trump pritet të shpalosë të martën publikisht planin e tij të paqes Izraelito-Palestinez, gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë me Kryeministrin...

Trump i vendosur të sjellë paqen në Lindjen e Mesme, zbulon planin e tij

Presidenti Trump njoftoi mediat se ditën e sotme do të shpalosë planin e tij të paqes për Lindjen e Mesme. Gjatë një takimi me kryeministrin...

Plani i ri i Putin për të qëndruar përjetë në pushtet

Nga Leonid Bershidsky “Bloomberg” Në fjalimin e tij drejtuar kombit të mërkurën, presidenti rus Vladimir Putin propozoi një reformë kushtetuese gjithëpërfshirëse, që i jep atij...

Të fundit

Shansi i humbur i Evropës në mbrojtjen nga koronavirusi

Nga Christina zur Nedden Evropianët po e paguajnë reagimin e vonuar të qeverive evropiane ndaj pandemisë së Coronës me kufizimin e lirisë personale dhe recesion...

“Italia po paguan një çmim shumë të lartë”/Meta: Pandemia, rrezik i përbashkët

Presidenti Ilir Meta ka folur në lidhje me situatën e vështirë që është krijuar në Evropë, që nga shpërthimi i koronavirusit. Në një intervistë për...

Modeli shqiptar i martuar me miliarderen kineze: Do të sjellim 200,000 maska në Shqipëri

Modeli shqiptar, Rolando Lekaj ka vendosur të japë kontributin e tij për situatën e krijuar nga koronavirusi në Shqipëri. Përmes një postimi në Facebook, Rolando...

Ibra te Monza? Trajneri Brocchi nuk e përjashton mundësinë

Zërat për të ardhmen e suedezit Zlatan Ibrahimović nuk reshtin kurrë, pavarësisht se ai tashmë është 38 vjeç. Këta zëra lidhen më së shumti...

Ministri gjerman gjendet i pajetë afër një linje hekurudhore

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Gjermani, teksa ministri i Financave i landit gjerman të Hesses, Thomas Schäfer është gjetur i vdekur. Sipas mediave...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT