E hënë, 29 Nëntor, 2021
9.3 C
Tirana

Kryeministri britanik flet për planin e masave lehtësuese

Kryeministri britanik Boris Johnson ka ndarë me qytetarët planin e masave lehtësuese.

Johnson foli për kthimin e mundshëm të nxënësve në shkolla më 1 qershor.

Ai theksoi se karantinimi do të jetë i detyruar për të ardhurit nga jashtë.

Pavarësisht lehtësimit të masave, kryeministri pohoi se qeveria “nuk do të hezitojë të vërë frenat” nëse ka shpërthime të mëtejshme të virusit.

Sipas tij hapja e vendit do të jetë graduale.

Johnson gjithashtu shprehu mirënjohjen ndaj qytetarëve për durimin e tyre gjatë pandemisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Beteja për drejtimin e PD/10 avantazhet dhe disavantazhet e Berishës dhe Bashës

Nga: Roland Qafoku Dilemat e dhjetorit të Bashës apo Berishës? Një parashikim kush do të fitojë, mbështetur në pikat e forta dhe të dobëta të...

Alarm në BBC, ndërpritet emisioni

Programi i mëngjesit i BBC-së në radio është ndërprerë sot për 20 minuta, pas rënies së alarmit për zbrazjen e menjëhershme të ndërtesës. Programi...

Flamuri ynë, zjarr prometean në rrugëtimin historik, poezi dhe festë

Nga: Visar Zhiti Në shtetin e Miçiganit, komuniteti i gjerë shqiptaro-amerikan feston 28 Nëntorin, Festën Kombëtare të Flamurit, ditën e shpalljes së Pavarësisë në Detroit,...

Shqipëria feston sot 77-vjetorin e Çlirimit

Kjo ditë e hënë shënon 77 vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazistë të Luftës së Dytë Botërore. Gjatë kësaj lufte, Ushtria Nacionalçlirimtare...

Erdhi dimri, reshje bore në fillim të javës. Ja si do të variojnë temperaturat

Dita e hënë dhe e martë do të vijojnë të mbeten nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme. Reshje shiu të herëpashershme me intensitet...