E diel, 9 Maj, 2021
26 C
Tirana

Etiketa

perfundon

Zgjati rreth 1 orë, përfundon takimi i Bashës me ambasadorët

Ka përfunduar takimi i sotëm mes liderit të PD-së, Lulzim Basha dhe ambasadorëve të SHBA-ve, BE-së dhe Britanisë së Madhe. Takimi i cili u zhvillua...

Përfundon “Keeping Up With the Kardashians”, familja e famshme heq dorë nga show

Krejt papritur, klani Kardashian-Jenner njoftuan se reality show “Keeping Up With The Kardashian” do të përfundojë. Kim Kardashian West, deklaroi se seriali i njohur,...

Përfundon mbledhja e Këshillit Politik

Ka përfunduar mbledhja e Këshillit Politik, e cila u mblodh për të diskutuar mbi ndryshimet politike për Reformën Zgjedhore. Mbledhja e sotme zgjati vetëm 40...

Përfundon mbledhja e Këshillit Politik/ Rama: I qëndrojmë marrëveshjes së 5 qershorit

Pas më shumë se 5 orësh, ka përfunduar mbledhja e Këshillit Politik. Ndryshe nga herët e tjera, i pranishëm në këtë mbledhje ishte edhe kryeministri...

Mbyllen hetimet për grabitjen në Rinas, SPAK dërgon dosjen për gjykim për 8 të pandehur

SPAK në bashkëpunim me policinë gjyqësore të Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, ka përfunduar hetimet paraprake për ngjarjen e ndodhur në datën 9 prill...

Përfundon takimi mes VV dhe LDK

Sapo ka përfunduar takimi mes krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe atyre të Lidhjes Demokratike të Kosovës në përpjekje për të formuar koalicionin bashkëqeverisës. Raportohet se...

Përfundon pas 3 orësh takimi VV-LDK

As ditën e sotme, Albin Kurti dhe Isa Mustafa nuk kanë arritur në një marrëveshje. Raportohet se takimi ka zgjatur 3 orë. Zëdhënësi i LDK-së, Besian...

SPAK përfundon hetimin e dosjes së laboratorit të lëndëve narkotike në Has

Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion (SPAK) ka përfunduar hetimet për të pandehurit e arrestuar për laboratorin e drogës në Has. Të pandehurit janë arrestuar më 19...

Përfundon meshën, prifti largohet me “scooter”

Një prift irlandez i ka habitur të gjithë besimtarët që ishin mbledhur për meshën e Krishtlindjeve. Siç mund ta shikoni edhe në videon e mëposhtme,...

Përfundon ndeshja Tirana-Partizani/ Ja rezultati

Ka përfunduar ndeshja Tirana-Partizani dhe rezultati është 2-1. Tirana ka arritur që të mposhtë Partizanin në derbin numër 150. Golat e Bathës dhe Kobina i dhuruan...

Të fundit

Kosovë / Shënohen 97 raste të reja me COV*D-19, rritet numri i viktimave

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Armando Sadiku shënon dy gola në Bolivi

Mungesa e golit në kampionatin e Bolivisë, ku është transferuar gjatë merkatos së janarit, kishte filluar t’i shndërrohej në një makth Armando Sadikut Por më...

Tiranë / 3 aksidente brenda orës, për fat të mirë pa pasoja të rënda

Tiranë/Informacione paraprake Më datë 09.05.2021, rreth orës 14:10, në rrugën “Gjin Bue Shpata” mjeti me drejtues I. S., ka përplasur biçiklistin shtetasin V. Sh., 65...

Merkel dhe Spahn: Shans për pushimet e verës edhe për të pavaksinuarit

Kancelarja Angela Merkel dhe ministri i Shëndetësisë Jens Spahn janë të një mendimi, se pushimet e verës në Europë së shpejti do të jenë...

Ankimimet në KQZ / PD dhe LSI kërkojnë përsëritje zgjedhjesh. Ja qarqet

Përfaqësues ligjorë të Partisë Demokratike kanë ankimuar në KQZ sot ankesat e tyre lidhur me zgjedhjet e 25 prillit. Dosje voluminoze për një numër...