E enjte, 21 Janar, 2021
12 C
Tirana

Përfundon mbledhja e Këshillit Politik

Ka përfunduar mbledhja e Këshillit Politik, e cila u mblodh për të diskutuar mbi ndryshimet politike për Reformën Zgjedhore.

Mbledhja e sotme zgjati vetëm 40 minuta. Në takim morën pjesë Edi Rama dhe negociatori socialist, Damian Gjiknuri, si dhe përfaqësuesit e opozitës parlamentare, si Rudina Hajdari dhe Myslim Murrizi.

Ndërsa, Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim nuk kanë qenë të pranishme.

Bëhet me dije se nesër është njoftuar përsëri një tjetër mbledhje e Këshillit Politik. Në këtë mbledhje pritet të diskutohet ndryshimi i Kushtetutës për listat e hapura, i cili nuk ka gjetur një konsensus të gjerë.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...