E martë, 19 Janar, 2021
4 C
Tirana

Etiketa

parti e re

Krijimi i partisë së re, Patozi i kthehet analistit: Të paktën nuk është bandë

Kryetari i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi ka reaguar ndaj deklaratës së analistit Fatos Lubonja, i cili tha se kush krijon parti të re...

Krijimi i partive të reja, Patozi: ‘Thërrmimi’ i PD mund të dali për mirë

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, thotë se fragmentarizimi i PD mund t’i sjelli dobi Shqipërisë. Sipas tij, edhe nëse PD “thërrmohet fare, ndoshta nuk...

Murrizi regjistron partinë e re: Betejën e kemi me 5 hajdutët

Në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të garojë një forcë e re politike. Ajo është Lëvizja Demokratike Shqiptare e cila u regjistrua zyrtarisht sot...

Rudina Hajdari braktis Murrizin e Valterin dhe formon parti të re politike

Prej ditësh po përflitet për krijimin e një partie të re nga opozita parlamentare. Është deputetja Rudina Hajdari, e cila ka zbuluar se do...

Një parti e re në vend? Myslim Murrizi zbulon emrin e veçantë

Deputeti Myslim Murrizi, ka folur në emisionin 'Top Talk' në Top Channel, lidhur me zërat që qarkullojnë së fundmi se shumë shpejt do të...

Meta me parti të re? Presidenti flet troç

Presidenti Ilir Meta është përgjigjur sërish lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama, se do krijonte parti të re. I ftuar në emisionin ‘Opinion’,...

Pse Monika dhe Iliri po krijojnë një parti të re politike

Nga Kreshnik Spahiu Ilir Meta dhe “Zonja e Parë” Monika kanë afro 6 muaj, që po përgatisin themelimin e një partie të re politike. Shumëkush...

Francë/ Formohet një parti e re, Macron humb shumicën në Parlament

Një lajm i bujshëm vjen nga Franca, teksa disa anëtarë të partisë në pushtet të presidentit Macron kanë njoftuar për formimin e një partie të...

“Politika kërkon guxim, jo ​​vetëm lojëra aktuale”, Matteo Renzi formon parti të re

Ish-kryeministri italian, Matteo Renzi, ka bërë publike planet e tij për t’u larguar nga Partia Demokratike (PD), dhe formimin i një grupimi të ri,...

Arian Galdini me parti të re, ja si quhet dhe çfarë synon

Shtatori ka sjellë në skenën politike shqiptare një parti të re, e cila quhet LRE - Lëvizja e Re. LRE vjen në skenën politike...

Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...