E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

paratë

I dërgoi gabimisht 71 mijë dollarët e shtëpisë, refuzojnë t’ia kthejnë

Një i moshuar rrezikon të humbasë shtëpinë e tij, pasi gabimisht transferoi 71.400 dollarë tek personi i gabuar në vend të kompanisë. Gordon Layton, një...

Shet kalin, por nuk i japin paratë

Emisioni “Stop” shkoi në Pogradec pasi Xhelal Agolli tregon se në muajin Shtator i ka shitur një tregtari një kalë të stërvitur për 750 mijë...

Stresi mbi paratë, mund t’ju shkaktojë dhimbje fizike deri në 30 vjet më vonë

Stresimi për shkak të problemeve financiare, është diçka që mund t’u shkaktojë të gjithëve dhimbje koke. Tek e fundit, problemet ekonomike mund të mos...

Tatimet njoftojnë bizneset/ Nga 1 janari faturat me shtetin do jenë vetëm online

Nga 1 janari, të gjitha bizneset që kanë marrëdhënie me shtetin do të lëshojnë vetëm faturë elektronike si dokumentacion të vlefshëm tatimore, në bazë...

Horoskopi për sot, 14 prill 2020

Dashi Ky është një moment shumë i mirë për ju që të filloni një projekt të ri. Energjia juaj është e qëndrueshme, dhe ju mund...

“Firmos që nuk i do paratë”/Këngëtari mbyll biznesin, por nuk e çregjistrojnë

Shqetësimi i sotëm në emisionin “Stop”, në Tv Klan vjen nga qyteti i Pogradecit, nga Avni Lushka, një këngëtar i njohur i muzikës popullore. Ai...

“Shpenzonte tepër”, shqiptari plagos vëllain dhe e braktis në rrugë

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Itali, teksa një shqiptar tentoi të vriste vëllain e tij me thikë. Sipas mediave fqinje, 33-vjeçari, Ergi Shabani...

Ironia e Braçes: Lylzimi t’ua paguajë një shtëpi sa shtëpia vet e luksit

Zv.kryeministri Erion Braçe ka folur në lidhje me protestat e zhvilluara gjatë ditës së sotme në zonën e Astirit. Përmes një postimi në Instagram, Braçe...

Video/ Loredana tregon arsyen e ndarjes nga Mozzik

Pak kohë më parë mediat rozë nxituan të shkruanin se sherret mes Mozzik dhe Loredanës nisën pasi këngëtares i bllokuan llogaritë bankare. Me veprimet e...

Hodhi në erë avionin me pasagjerë, për paratë e siguracionit të jetës të gruas së tij

Më 9 shtator 1949, avioni i linjës “Pacific Airlines Flight 108”, u ngrit nga porti i Kebekut në Kanada. Destinacioni ishte Seven Islands, një...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...