E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

“Shpenzonte tepër”, shqiptari plagos vëllain dhe e braktis në rrugë

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Itali, teksa një shqiptar tentoi të vriste vëllain e tij me thikë.

Sipas mediave fqinje, 33-vjeçari, Ergi Shabani ka plagosur vëllain e tij më të vogël në Sparanise të Casertanos, me arsyetimin se kishte shpenzuar shumë nga paratë që kishte fituar.

Pasi e plagosi me thikë, 33-vjeçari e ka tërhequr zvarrë vëllain e tij dhe e ka braktisur në një rrugë. Ishin disa kalimtarë ata të cilët e kanë gjetur vëllain e tij 30-vjeçar, të cilët njoftuan urgjencën.

Shqiptari me iniciale S.E u dërgua me urgjencë në spital me një mushkëri të shpuar nga thika e kuzhinës. Policia ka arritur t’i marrë dëshminë të plagosurit, i cili i tha atyre se kishte rënë nga biçikleta dhe se ishte plagosur me një mjet të mprehtë qelqi.

Por kjo dëshmi nuk i ka bindur hetuesit, të cilët dyshimet i çuan te vëllai i tij, i cili ndërkohë ishte fshehur në shtëpinë e një miku, ku u gjurmua dhe u arrestua më pas.

Mediat italiane shkruajnë se Ergi Shabani, 33 vjeç, gjithashtu i parregullt në territorin italian, akuzoi vëllain e tij për shpenzim të tepër të parave të fituara. Në grindje e sipër, ai e godet me thikë dhe pas kësaj, është ai që e ndihmon për t’i ndërruar rrobat dhe duke e nxjerrë në stacionin e trenit duke tërhequr kështu vëmendjen e kalimtarëve. Aktualisht, i arrestuari ndodhet në qelitë e paraburgimit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...