E martë, 24 Nëntor, 2020
17 C
Tirana

Etiketa

opinion

“Ata kapen me përgjime”/ Artan Hoxha rendit ‘kokat’ e krimit që gëzojnë lirinë

Prej së hënës, OFL ka nisur goditjen dhe sekuestrimin e emrave të njohur të botës së krimit. Gazetari Artan Hoxha zbuloi në emisionin “Opinion”...

Rasti i kryebashkiakut të Bulqizës/ Artan Hoxha: Si më ra videoja në dorë

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka shpjeguar se si i “ra në dorë” videoja, ku sipas tij shfaqet kryetari i Bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla...

“I lëpin këmbët Ramës”, shpërthen Mark Marku: Do ju gjuaj me shishe

Në emisionin “Opinion”, mbrëmjen e djeshme ka shpërthyer debati në lidhje me paketën “Anti-shpifje”. Debate të forta janë shkaktuar mes përfaqësuesve të qeverisë në...

Ilir Meta i 2019, “vëllai siamez” i Sali Berishës së 1997

Nga Alfred Peza Si Sali Berisha i vitit 1997 ashtu edhe Ilir Meta i vitit 2019, kanë qenë të dy në krye të shtetit, si...

Si është opozita sot, është atdheu nesër

Nga Lorenc Vangjeli Kush përdor vetëm veshët e sytë për të kuptuar se çfarë ndodh përreth nëpër Shqipëri, do të ketë zënë sytë me duar...

Katër gënjeshtra rilindase kundër Macronit

Nga: Andi Bushati Propaganda e rilindjes, e cila një vit më parë u rek të na mbushte mendjen se negociatat ishin hapur, tani po stërmundohet,...

Breshëri plumbash në Kavajë/ Marsida Qatja: Haxholli s’ka pasur kohë të kishte marrëdhënie me mua

Avokati Edmond Petraj, i cili mbron dhe Marsida Qatjan, ka thënë në “Opinion” mbrëmjen e djeshme se Dritan Haxholli ishte tepër problematik, madje sipas...

Fevziu ‘skanon’ politikën shqiptare: Kemi një Parlament ku të zë tmerri, opozita gaboi me djegien e mandateve

Gazetari dhe moderatori i emisionit ‘Opinion’, Blendi Fevziu, ka analizuar situatën aktuale politike në vend. Gjatë një forumi në UET, teksa po përgatitet për...

Një memorial, që duhet të na bëjë të skuqemi

Nga Armand Bora: Nëse një ditë në Tiranë do të ngrihej busti i Pavel Litvinov, unë do të shkoja i pari bashkë me fëmijët e...

Blendi Fevziu zbulon se në cilin televizion do ta shohim sezonin e ri

Shumë figura të njohura të ekranit do të zhvendosen, ndërsa priten risi edhe në programacione. Sezoni i ri televiziv pritet me ndryshime. Një ndër...

Të fundit

Nga dollari tek euro: Si i morën emrat e tyre 6 monedhat kryesore të botës

Kur mendoni vërtet mbi to, paratë janë shumë të çuditshme. Kjo është ndoshta arsyeja pse nuk e bëjmë zakonisht këtë gjë. Gjëja e fundit...

Lufta kundër krimit të organizuar e korrupsionit, Kim: SHBA mbështet Shqipërinë

Ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim ka marrë pjesë në Seminarin e OSBE-së mbi "Adresimin e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit nëpërmjet Ripërdorimit...

Ndoka: Covid-in do e ‘luftoja’ më mirë se Manastirliu

Për ish-Ministrin e Shëndetësisë, Nard Ndoka, pandemia e Covid-19 në vend nuk është menaxhuar siç duhet. Ai tha se me nje kryeministër si Rama, nuk...

Rritet frikshëm kurba në Itali, 853 viktima nga Covid-19 brenda 24 orëve

Situata epidemiologjike e Covid-19 vijon të jetë kritike në Itali, teksa në 24 orët e fundit janë shënuar 853 viktima. Në vendin fqinj, janë kryer...

Humbi mikun e dashur, mesazhi prekës nga presidenti Meta

Presidenti i Republikës, Ilir Meta e ka cilësuar lajm tronditës ndarjen nga jeta të mikut të tij Arjan Kuçi, të cilit i ka dedikuar...