E enjte, 3 Dhjetor, 2020
14 C
Tirana

“I lëpin këmbët Ramës”, shpërthen Mark Marku: Do ju gjuaj me shishe

Më të lexuarat

“Je një shtrigë”, Rama nuk ia përton drejtoreshës së shkollës (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar një tjetër shkollë në Durrës, e cila u rindërtua pasi u dëmtua nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të...

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

UEFA përzgjedh stadiumin ”Air Albania” për finalen e madhe europiane

Për herë të parë në histori Tirana dhe Shqipëria futet në hartën e zhvillimit të aktiviteteve më të mëdha europiane të futbollit. Edicioni i parë...

Nikollë Lesi: Rama ka blerë gazetarët VIP me thasë me euro, Gjekmarkaj shembull

Gazetari Nikoll Lesi, ka dalë në mbrojtje të kolegut të tij Agron Gjekmarkaj, për të cilin ka folur me superlativa. Në një shkrim në gazetën...

27 vite nga vrasja e Pablo Eskobar, trafikanti nr. 1 i të gjitha kohërave

Karrierën kriminale e nisi në rrugët e qytetit të tij Medelin, kur ishte adoleshent. Vidhte makina, gurrë varresh, cigare, apo rrëmbente njerëz në këmbim...

Kurohej në Turqi prej COVID-19, ja çfarë po ndodh me trajnerin Gega

Trajneri i Kukësit Skënder Gega, ia ka dalë të mposhtë koronavirusin dhe sot pritet të kthehet në Shqipëri. Tekniku i nënkampionëve të vendit, ka...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

Silva Bino: Nuk e kemi kaluar më të keqen, nesër mblidhemi me Komitetin Teknik

Shefja e epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino tha se nesër Komiteti Shëndetësor do të mbajë një mbledhje për tu njohur me...

Në Shqipëri do të nisin arrestimet “VIP”, ja mesazhi i fortë që erdhi nga BE

Nga: Spartak Ngjela E shihni se çfarë dëmi historik po i sjell Shqipërisë vonesa për eliminimin e korrupsionit të lartë shtetëror dhe ngritjen e një...

Në emisionin “Opinion”, mbrëmjen e djeshme ka shpërthyer debati në lidhje me paketën “Anti-shpifje”. Debate të forta janë shkaktuar mes përfaqësuesve të qeverisë në studio, deputetit Musa Ulqini dhe këshilltares së Qeverisë Elira Kokona, me pedagogun Mark Marku. Ky i fundit, në mënyrë kategorike ka qenë kundër paketës “Anti-shpifje”. Teksa Kokona tregonte argumentet pse sipas saj ky projektligj është i duhuri, Marku e ka ndërprerë derisa në debat e sipër i ka thënë “Je vartëse që i lëpin këmbët Ramës”. Ndërsa Mark Marku nuk gjente hapsirë për të shprehur mendimin e tij, në një çast situata i ka dalë nga duart. Ai iu drejtua panelit se do i gjuante me shishe, në rast se atë e ndërprisnin.

Debati i Markut me këshilltaren Kokona:

Mark Marku: Ke ardhur këtu si këshilltare apo si avokate?

Elira Kokona: Jo zotëri nuk jam këshilltarja e askujt

Mark Marku: Ku punon?

Elira Kokona: Unë jam zëvendës sekretare e përgjithshme…

Mark Marku: Ku punon..

Elira Kokona: Jam zëvendës sekretare e përgjithshme e Këshillit të Ministrave

Mark Marku: Pra je…

Elira Kokona: Jam nëpunës civil

Mark Marku: Jo, jo… Je vartëse që i lëpin këmbët Ramës

Elira Kokona: Lëpirjen e këmbës e keni zakon ju zotëri, për këtë arsye shkoni tregoja kujtdo që e meriton… Kam një karrierë që s’kam nevojë t’jua tregoj juve

Mark Marku: Mos na thuaj avokate…Ça karriere ke? Karrierë… Na dalke dhe avokate, ke një funksion publik.

Debati i Markut me të ftuarit që e penguan të fliste:

Mark Marku: Ore më lini të flasë se do t’ju shaj

Fevziu: Po vazhdo o Mark

Mark Marku: Po si të flas kur ju më ndërprisni

Fevziu: Po ti merresh me politikë, po fol

Mark Marku: Do ju gjuajë me shishe po më ndërpretë më

Fevziu: Shaj, po me shishe mos gjuaj

Mark Marku: Do t’jua mbyll gojën me dhunë

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E FUNDIT/ Kapshtica do qëndrojë e mbyllur deri në datën 14 dhjetor

Pika Kufitare e Kapshticës do të vijojë të jetë e mbyllur deri në datën 14 dhjetor. Në vijim të masave të marra nga qeveria...

Prostitucion në qendër masazhi, si rekrutoheshin vajzat në rrjetet sociale

Blutë e Tiranës kanë goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e shfrytëzimit të prostitucionit, dhe përshtatjes së ambienteve për prostitucion. Në...

“S’kishim lekë për operacionin e mamit”, këngëtarja prek me historinë familjare

Këngëtarja Anxhela Peristeri ka ndarë me publikun disa çaste mjaft të vështira që ka kaluar në jetën e saj. Pavarësisht buzëqeshjes rrezëllitëse që na...

Komisioni i Venecias “fshin” mungesën e konsensusit opozitar për Kodin Zgjedhor

Nga: Mero Baze Komisioni i Venecias u ka rekomanduar partive politike në Shqipëri, të bashkëpunojnë për zbatimin e Kodit Zgjedhor, të miratuar së fundmi në...

Toka nuk gjen qetësi/Një tjetër tërmet i fortë godet Turqinë

Turqia shtrihet në një zonë me aktivitet të lartë sizmik. Mëngjesin e sotëm, Turqia është goditur nga një tërmet i fortë. Lëkundjet me magnitudë...