E martë, 23 Shkurt, 2021
11 C
Tirana

Vërshëllimat ndaj himnit të Francës, UEFA gjobit Shqipërinë

Komisioni i Disiplinës i UEFA-s ka gjobitur me 5 mijë euro Federatën Shqiptare të Futbollit.

Shkak për këtë janë bërë vërshëllimat e tifozëve kuqezinj, gjatë kohës që po ekzekutohej himni francez, në ndeshjen Shqipëri-Francë.

Gjithashtu UEFA ka gjobitur Shqipërinë me 8 mijë e 250 euro gjobë, për shkak të sendeve të hedhura në fushën e lojës si dhe mbylljen e dyerve dhe daljeve në fushë të tifozëve gjatë sfidës, gjë kjo që vë në rrezik sigurinë e tyre në rast të një incidenti.

Sipas vendimit ky borxh duhet paguar 90 ditë pas publikimit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Detaje të reja për vdekjen e Maradonës, hetuesit përfshijnë dhe dy të dyshuar

Në hetimin për vdekjen e Diego Armando Maradonas janë përfshirë edhe dy të dyshuar të tjerë. Ata janë Nensi Forlini, ekzekutive e kompanisë së...

Vrasja e dyfishtë për drogë në Malësi të Madhe/ Mbyllen hetimet për babë e bir

Pesë muaj nga vrasja e Vilson Çutajt dhe Klemend Pepajt në Malësi të Madhe, Prokuroria e Shkodrës ka mbyllur hetimet duke gjetur vetëm një...

Koronavirusi/ Më shumë të shëruar se të infektuar, por kurba mbetet e lartë

Kurba e koronavirusit vijon të mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 1.021 raste të reja, nga 3.258 testime të...

Pse temperaturat ulen shumë gjatë natës në shkretëtira?

Nëse do të ndërmerrni një udhëtim ditor në shkretëtirën e Saharasë në Afrikën e Veriut, do të duhet të keni me vete më shumë...

Burgosja e Navalny/ BE bie dakord për sanksione të reja kundër Rusisë

Për shkak të veprimit kundër kritikut të Kremlinit Navalny, ministrat e jashtëm të BE kanë rënë dakord për sanksione të reja kundër Rusisë. Përgjegjësit...