E martë, 15 Qershor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

numërimi

Presidenti Meta: Të mos preket asnjë kuti votimi, apo fletë votimi!

Pjesë nga Konferenca për shtyp e Presidentit Meta pak më parë: “Duhet me shumë përgjegjshmëri të mos preket asnjë kuti votimi, apo fletë votimi....

Celibashi: Komisionerët dhe numëruesit të vazhdojnë numërimin pa ndërprerje

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi bëri me dije se procesi i numërimit të votave për kandidatët, drejt fundit. Aktualisht, po vijon numërimi...

Mbyllet numërimi në Bashkinë e Librazhdit, kryeson Taulant Balla

Numërimi i votave për kandidatët është mbyllur në bashkinë e Librazhdit. Nga numërimi i kutive në 55 qendrat e votimit në këtë bashki, ka rezultuar...

Zgjedhjet / Ja sa vota të pavlefshme kishte secili qark, kryeson Tirana

Në zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri janë numëruar 83 mijë e 19 vota të pavlefshme në total. Tirana 18 mijë e 442 vota Durrësi 7...

Fier / Në numërimin e votave preferenciale 31 vota për Finon deri më tani

Më 29 mars, ish-kryeministri dhe ish-deputeti i ndjerë Bashkim Fino u nda nga jeta për shkak të COVID-19, teksa ishte një nga kandidatët e...

Zgjedhjet / Kutia e fundit, sytë në Lezhë ku mbetet dhe një kuti e kontestuar

Një kuti me vota në qarkun e Lezhës është duke mbajtur ende hapur rezultatin përfundimtar për zgjedhjet e 25 prillit. Numërimi për të 249 kutitë...

Numërohen mbi 55% e qendrave të votimit, ja sa vota kanë marrë PS, PD dhe LSI

Gjysmat e kutive të votimit (2891 nga 5199) janë numëruar në të gjithë vendin dhe forcë e parë sipas rezultateve të deritanishme vijon të...

Zgjedhjet 2021 / Numërohen 2211 kuti nga 5199 në total, kryeson PS-ja

Shifrat e fundit të rezultateve teksa janë numëruar 2211 kuti. PS ka 308827 vota ose 49.3%, PD ka 243704 vota ose 38.9%, LSI 44596...

Njësia 10 në Tiranë votoi elektronikisht, ja rezultati

Është shpallur rezultati përfundimtar në njësinë 10 në Tiranë. Në këtë njësi ka fituar Partia Socialiste bindshëm me 6007 vota. Partia Demokratike ka marrë 4550 vota....

Rezultati/ 743/5199 kuti të numëruara ja përqindjet

Ka shkuar në 743 numri i kutive me fletë votimi të numëruara në mbarë vendin nga 5199 kuti gjithsej. Rezultati në tërësi mbetet i pa...

Të fundit

Në Bruksel po mbahet raundi i ri i bisedimeve Kosovë – Serbi

Të martën në Bruksel po zhvillohet raundi i ri i bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre. Ky është takimi...

Faqet e para të gazetave sportive europiane, 15 qershor 2021

La Gazzetta dello Sport: CR7-Juve, fjalë lamtumire Italia që fiton nuk ndryshohet Corriere dello Sport: Ronaldo çmarkohet: "Qëndroj apo iki do të vendoset opsioni më...

“Më arrestoi…”, burg për shqiptarin që goditi policin grek me shufër hekuri

Një fermer shqiptar është dënuar me 9 vite burg nga gjykata greke për “vrasje në tentativë”, pasi ka masakruar me shufër hekuri një oficer...

Nostalgji futbolli/ Laudrup, gjeniu danez dhe anekdota me Mbretin e Spanjës

"Në fillim të karrierës sime, kur fitoja topin mendoja; Ku është Laudrupi? ". Ishte ai që bënte diferencën”. -Pep Guardiola "Në skuadrën e ëndërrave, Guardiola...

Dritan Leli sfidon Ramën, merr vendimin e papritur

Kryetari i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli është thirrur në një ballafaqim publik nga anëtarët e Këshillit Bashkiak. Përballja do të bëhej në Teatrin...