E martë, 24 Nëntor, 2020
5 C
Tirana

Etiketa

njohur

Bota e futbollit në zi, ndahet nga jeta legjenda e kombëtares italiane

Ka ndërruar jetë ditën e sotme legjenda e Juventusit dhe Italisë, Pietro Anastasi. Mediat italiane bëjnë me dije se që prej vitit 2018, Anastasi vuante...

“Po më dukesh si Spiropali”, Bujar Kapexhiu debat me gazetaren e njohur

Artisti Bujar Kapexhiu mendon se në 30 qershor merr fund e keqja. I ftuar në emisionin Opinion ai tha se disa budallenj nuk duhet...

Analisti i njohur: Do ketë dy palë zgjedhje, në 30 qershor dhe në vjeshtë

Analisti Lorenc Vangjeli ka deklaruar në “Opinion” se në 30 qershor nuk do të ketë zgjedhje, por votime. Ajo që ai parashikon është se...

Dosja 339, analisti i njohur paralajmëron përfshirje të ish-ministrave në përgjime të reja

Dy ministra ose ish-ministra kanë rënë në përgjimet e dosjes “339/1”, dhe emrat pritet të dalin së shpejti në publik. Të paktën kështu ka deklaruar...

“Se ç’ka një tërheqje të çuditshme ajo zonjë”, Mustafa Nano: Si e kam njohur Helena Kadarenë…

Mustafa Nano/ Për herë të fundit, Helena Kadarenë e kam takuar para tri ditësh, në një përurim libri që bëhej te hotel “Plaza”. Hyri...

Kryemadhi takon profesorin e njohur amerikan: Pa Shqipërinë me sytë tanë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi menjëherë pas protestave të opozitës ka udhëtuar drejt Washingtonit. Ajo ka zhvilluar një takim me profesorin e njohur amerikan,...

Këngëtarja e njohur shqiptare u blen prindërve vilë 1.5 milionë paund

Rita Ora është një nga këngëtaret më të famshme shqiptare. Talenti e ka bërë që të ndërtojë një karrierë ta madhe dhe të organizojë...

“Gazetarët janë kërcënuar me vdekje”, Vasili: Rama mashtruesi më i madh që ka njohur vendi

Raporti i “Reporterëve pa kufij” për lirinë e mediave, tregoi se Shqipëria kishte humbur 7 vende në renditje. Ish-kreu i Parlamentar të LSI-së, Petrit...

Ekzekutoi biznesmenin e njohur si “australiani”, arrestohet 31-vjeçari, në kërkim…

Ekzekutimi i biznesmenit grek, Yiannis Makris në Voula tronditë mbarë opinionin në Greqi. Tashmë që kanë kaluar disa muaj nga ngjarja, policia greke ka...

“Ben Blushi kryeministër i një qeverie tranzitore?” Flet analisti i njohur

Analisti i njohur Artur Zheji ka ngritur dyshimet nëse ish-deputeti i Partisë Socialiste, Ben Blushi mund të jetë kryeministër i qeverisë tranzitore. Zheji komenton një...

Të fundit

Video/ Mesfushori shqiptar, Qazim Laçi protagonist në kampionatin francez

Pas performancës mjaft të mirë me Kombëtaren, mesfushori Qazim Laçi, ka qenë protagonist edhe në ndeshjen e kampionatit të zhvilluar ditën e sotme. Futbollisti dibran...

Bill Gates: Të gjitha vaksinat anti-covid do të jenë gati deri në shkurt 2021

Miliarderi Bill Gates ka treguar pozitivitetin e tij në lidhje me vaksinat anti-Covid që janë krijuar. Ai është shprehur se pothuajse të gjitha vaksinat anti-Covid...

Brataj paralajmëron ekspertin e PD: Mos bëj gabim, do përfundosh në prokurori

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj pati një përplasje me përfaqësuesin e Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi. Eksperti i PD-së, Koduzi solli në studio e emisionit...

Meta i ashpër me Ramën: Kush të pengon të shtosh buxhetin për shëndetësinë?

Duke folur për situatën aktuale me krizën e shkaktuar nga koronavirusi në vend, Presidenti i Republikës, Ilir Meta është shprehur se detyra e tij...

Gjirokastra krijon klub të ri, Bashkia merr sërish në përdorim stadiumin

Lajme të mira nga Gjirokastra për sa i përket futbollit. Pas situatës kaotike që solli edhe falimentin e Luftëtarit, i cili këtë sezon nuk merr...