E martë, 15 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Etiketa

njohje

Kurti nga Tirana: Serbia të njohë Kosovën, ecim më shpejt drejt BE-së

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur për mediat pas mbajtjes së Samitit të liderëve të Ballkanit në Tiranë. Kurti u shpreh se Serbia duhet...

”E papranueshme”/ Daçiç: Vuçiç-it po i bëhet presion për të njohur Kosovën

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiç deklaroi se Presidentit Aleksandër Vuçiç po i bëhet presion për të njohur Kosovën, dhe kjo është e...

Befason Harxhi: I njoh zgjedhjet e 25 prillit

Kandidatja për kryetare e Partisë Demokratike, Edith Harxhi zhvilloi një bashkëbisedim me demokratë në qytetin e Beratit, në kuadër të turit të saj për...

Ambasadori izraelit: Serbia e njohu Kosovën kur nënshkroi marrëveshjen në SHBA

Ambasadori i Izraelit në Serbi, Jahel Vilan u shpreh se Serbia e njohu Kosovën teksa nënshkroi marrëveshjen në SHBA. Me nënshkrimin e marrëveshjes së Serbisë...

Presidenti Biden njeh mizoritë ndaj armenëve si genocid

Presidenti Joe Biden njohu si genocid vrasjet sistematike dhe deportimin e qindra mijëra armenëve nga turqit osmanë një shekull më parë. Presidenti Biden bëhet...

Vuçiç: Na pret një presion i madh për ta njohur Kosovën

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç, pas mbledhjes në Partinë Progresive Serbe ka folur në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi. Sipas Gazeta Express, Vuçiç ka thënë se vendi...

Vuçiç: Nuk e njohim Kosovën, se di çfarë duhet të ndodhë që kjo të ndryshojë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç ka ritheksuar deklaratën e tij se derisa ai të jetë në krye të vendit, deri në zgjedhjet e vitit 2022,...

‘A do ta njihni pavarësinë e Kosovës?’ Ja si përgjigjet Ministri i Jashtëm i Greqisë

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias, po qëndron për një vizitë zyrtare në Republikën e Kosovës. Ai në aeroport është pritur nga...

Bosnja dhe Hercegovina nuk e njohin Kosovën

Pas mbledhjes së rregullt të Presidencës së Bosnje dhe Hercegovinës dhe dy seancave të jashtëzakonshme, një anëtar i këtij institucioni shtetëror, Zhelko Komshiq, ka...

Daçiq: Sierra Leone tërheq njohjen e Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, tha se Sierra Leone e ka tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës si shtet të...

Të fundit

BSH prezanton dy kartëmonedhat e reja, si pritet të jetë monedha 10.000 lekëshe

Banka e Shqipërisë prezantoi dy prerje të reja të kartëmonedhave shqiptare, të cilat do dalin në treg nga 30 qershori i ketij viti. Guvernatori...

Zgjedhjet lokale në Kosovë do të mbahen më 17 tetor

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka caktuar datën 17 tetor 2021 për mbajtjen e zgjedhjeve lokale në Kosovë. “Presidentja ka udhëzuar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve...

SPAK kërkon konfiskimin e pasurive të “bosit” të fuqishëm të drogës

SPAK kërkon konfiskimin e pasurive dhe llogarive bankare të Bledar Seferit, i dënuar në Itali. Nga verifikimet e kryera ka rezultuar se Bledar Seferi...

Në Bruksel po mbahet raundi i ri i bisedimeve Kosovë – Serbi

Të martën në Bruksel po zhvillohet raundi i ri i bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre. Ky është takimi...

Faqet e para të gazetave sportive europiane, 15 qershor 2021

La Gazzetta dello Sport: CR7-Juve, fjalë lamtumire Italia që fiton nuk ndryshohet Corriere dello Sport: Ronaldo çmarkohet: "Qëndroj apo iki do të vendoset opsioni më...