E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Njohja e patentave shqiptare në Itali, ambasada jep njoftimin për qytetarët

Ambasada italiane në vendintonë, ka dhënë një njoftim të rëndësishëm, në lidhje me njohjen e patentave shqiptare në shtetin fqinj.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ambasada bën me dije se marrëveshja e hyrë në fuqi më 12 korrik të këtij viti, do të vihet në zbatim shumë shpejt.

Shkak për vonësen e zbatmit të marrëveshjes, janë bërë disa probleme teknike, të cilat tashmë janë duke u verifikuar, në mënyrë që ky problem të zgjidhet sa më shpejt.

”Lidhur me Marrëveshjen për konvertimin e patentave, hyrë në fuqi më 12.07.2021, informojmë  se janë duke u kryer verifikime për të zgjidhur disa probleme teknike me qëllim që përdoruesve t’u jepet mundësia të paraqesin sa më parë kërkesat për konvertimin e patentave të tyre.”, shkruan Ambasada në rrjetin social, Twitter.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Serbët bllokojnë rrugën, pas vendimit të Kosovës për reciprocitetin e targave

Mëngjesin e sotëm, në pikat kufitare policia e Kosovës u ka hequr targat të gjitha makinave nga Serbia, dhe i ka pajisur me targa...

Reciprociteti i targave/Kurti: S’ka për qëllim destabilizimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur nga Kuvendi për reciprocitetin e vendosur për targat e automjeteve. Gjatë seancës së sotme parlamentare, Kurti theksoi...

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...