E mërkurë, 24 Nëntor, 2021
14.5 C
Tirana

Sherr në Lojërat Olimpike, sportisti godet kundërshtarin me shkop (Video)

Lojëtrat Olimpike që po zhvilluan në Tokio, patën një moment jo shumë të këndshëm për publikun ditën e sotme. Në sfidën e zhvilluar midis Argjentinës dhe Spanjës për disiplinën e hokejit, ka patur një sherr mes lojtarëve.

Protagonisë ishinsportistët David Alegre dhe Lukas Rosi. Ky i fundit bëri një gjest të papranueshëm duke goditur në kokë kundërshtarin me shkopin e hokejit.

Situata u rëndua shumë ku fill pas veprimit të sportistit argjentinas ndërhyn pjesëtarë të dyja kombëtareve duke ndezur dhe më shumë konfliktin.

Por, me ndërhyrjen e gjyqtarit çdo gjë u qetësua dhe Rosi u nxor nga loja, teksa momenti aspak i hijshëm është bërë viral.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sherr mes adoleshentëve në Tiranë, plagoset 17-vjeçari

Një sherr për konflikte të dobëta ka ndodhur në zonën e Laprakës, në Tiranë. Një 17-vjeçar me inicialet A. S., ka përfunduar në spital...

Mbi modelin Ramiz Alia

Nga: Genc Pollo Në 31 mars 1991, katër muaj pas themelimit të Partisë Demokratike, u mbajtën zgjedhje parlamentare, të cilat, për herë të parë mbas...

Fuste në vend mallra “si ndihmë humanitare”, procedohet përfaqësuesi i shoqatës

Dogana ka goditur një skemë mashtrimi. I referohemi një rasti me mallra të importuara “si ndihmë humanitare”. Nga skema e ngritur, përfaqësuesi ligjor i...

Ringjall fantazmën Millosheviç/Meta sulmon ‘Open Balkan’ dhe ‘shigjeton’ Ramën

Nisma e "Ballkanit të Hapur" nga Prishtina është sulmuar nga kreu i shtetit, Ilir Meta. Për të, kjo nismë rivalizon procesin e Berlinit dhe...

“VIDEO 3D” e aksidentit në Bullgari, si u përplas autobusi

Në mediat maqedonase është publikuar një video 3D ku tregon skenën si ndodhi aksidenti tragjik me 46 të vdekur në Bullgari. Aktualisht ka komente...