E hënë, 13 Korrik, 2020
27 C
Tirana

Etiketa

Nene tereza

“Gjej një minutë për t’u lutur”, Rama e nis ditën me fjalët e Nënë Terezës

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me fjalët e Nënë Terezës. Kreu i qeverisë ka publikuar një mesazh, i cili nuk ka lidhje...

Aeroporti “Nënë Tereza” bën njoftimin e rëndësishëm

Aeroporti “Nënë Tereza” TIA, njofton se ditën e sotme rifillojnë disa fluturime. Përkatësisht: Austria Airlines – Fluturimi nga Vjena mbërrin në 14.20 dhe niset në...

COVID-19/ Aeroporti “Nënë Tereza” njoftim të rëndësishëm për qytetarët

Aeroporti “Nënë Tereza” njofton të gjithë qytetarët se duke filluar nga data 23 mars 2020 do të ndërpriten të gjitha fluturimet, përveç kompanisë “Air...

Meta dekoron me titullin “Nënë Tereza” Behgjet Pacollin

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar ditën e sotme me titullin “Nënë Tereza” ministrin e Jashtëm në detyrë të Kosovës Behgjet Pacollin. Në një postim në...

“E djeshmja iku, kemi vetëm” Rama e nis ditën me fjalë të shenjta

Tashmë kryeministri Rama e ka kthyer në një traditë që çdo ditë në mëngjes në profilin e tij poston fjalë të shenjta apo po...

Statuja në Prishtinë e Nënë Terezës me maskë në gojë përfundon në “CNN”

Në mesin e 26 fotografive të javës të përzgjedhura nga media prestigjioze “CNN” është edhe ajo e statujës së Nënë Terezës me maskë. “Një maskë...

Sot votohet paketa “Antishpifje”, mesazhi i koduar i Ramës

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me një shprehje të Nënë Terezës. “Disa njerëz vijnë në jetën tënde si bekim. Disa të...

“E kaluara kur harrohet, rrezikon të përsëritet”, mesazhi i Metës në Ditën Ndërkombëtare të Paqes

Në Ditën Ndërkombëtare të Paqes, presidenti Ilir Meta ka zgjedhur që t’i drejtohet qytetarëve me një mesazh të veçantë. Përmes një statusi në Facebook, Meta...

Ministri bën gafën e radhës, ngatërron përvjetorin e Nënë Terezës

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka uruar ditën e sotme përvjetorin e shenjtërimit të Nënë Terezës. Mirëpo, ministri ka...

Nënë Tereza, 40 letrat sekrete ku shprehej se ndjehej vetëm dhe e braktisur nga Zoti

Më 5 shtatori 2016, Vatikani e shpalli Nënë Terezën shenjtore. Humanistja e madhe shqiptare ndërroi jetë më 5 shtator 1997, në moshën 87-vjeçare. Ajo...

Të fundit

“Shteti të më marrë në mbrojtje familjen, ndihem e kërcënuar”, 17-vjeçarja tregon abuzimin

Një 17 vjeçare në Fushë Krujë, është ngacmuar dhe shfrytëzuar seksualisht për muaj me radhë nga disa persona, për shkak edhe të varësisë që...

Lë kostumin e vishet sportiv, Meta jep ‘sinjalin’ e radhës me qenin e tij

Kreu i shtetit, Ilir Meta, shpesh tërheq vëmendjen me postimet që zgjedh të ndajë me ndjekësit e tij. “Me Charlin”, shkruan presidenti, ndërsa pranë tij...

Berisha nxjerr faktet/ Kryetari i Bashkisë Ersekë, i dhuron tokën një ish-të dënuari

Kryetari i Bashkisë Ersekë, i ka dhënë 6 mijë metra tokë shtetasit Orest Malushi, i dënuar për vrasje dhe plagosje. Kjo e dhënë vjen nga...

Shpenzime “të çmendura” për shapka dhe bikini, Nora Istrefi nuk kursehet për në plazh

Këngëtarja e njohur Nora Istrefi, shquhet për paraqitjen e saj dhe veshjet luksoze. Shpesh ajo bën blerje marramendëse, duke bërë diferencën me koleget e...

“Jeni infektuar nëse shfaqni shenja”, Brataj zbulon si ka ndryshuar sjellja e virusit

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka deklaruar në një intervistë në "Euronews Albania", se rritja e të infektuarve gjatë muaj korrik, vjen si...