E mërkurë, 24 Nëntor, 2021
14.5 C
Tirana

Administrata pushim/Braçe: Zyrtarët shëllehen në Jalë e Palasë

Sot është ditë pushimi për zyrtarët publikë dhe nëpunësit shtetërorë, pasi është dita e shenjtërimit të Nënë Terezës. Sa i takon këtij vendimi, një reagim ka ardhur nga Erion Braçe, i cili është shprehur i irrituar duke qenë se dita e sotme është pushim për zyrtarët publikë. Ai ka ironizuar zyrtarët për pushimet luksoze, ndërsa u ka uruar punë të mbarë të gjithë atyre që janë sot në krye të detyrës.

Statusi

Ta dinte NENE TEREZA qe

shenjterimi i saj,

do ishte DITE PUSHIMI PER SHTETIN e qe sherbyesit publik te ZYRAVE do shelleheshin ne Palase tek NAZURI,

ne Jale tek CMENDURIA,

ne Hamalle tek DALLGA,

ne gjirin e Lalezit tek 7 FSHTRAT E LURES apo ne sarajet e cdo oligarku,

do vijonte te sherbente kudo per njerezit e zakonshem e nuk do ngjitej lart si SHENJT!

ME KEMBE NE TOKE!

#Miremengjes e pune te mbare te gjithe atyre qe punojne sot,

nga pastruesit e deri tek infermiere e mjeke ne qendrat shendetesore e spitale!

5 Shtatori, Dita e Shenjtërimit të Nënë Terezës është festë zyrtare

Këshilli i Ministrave miratoi një ndryshim në ligjin “Për festat zyrtare” në vend, sipas të cilit data 19 shtator që është Dita e Lumturimit të Nënë Terezës, zëvendësohet me datën 5 shtator, që është Dita e Shenjtërimit të saj. 5 shtatori i 2016-s shënoi në kalendarin Apostol Ditën e Shenjtores shqiptare, Nënë Tereza e Kalkutës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sherr mes adoleshentëve në Tiranë, plagoset 17-vjeçari

Një sherr për konflikte të dobëta ka ndodhur në zonën e Laprakës, në Tiranë. Një 17-vjeçar me inicialet A. S., ka përfunduar në spital...

Mbi modelin Ramiz Alia

Nga: Genc Pollo Në 31 mars 1991, katër muaj pas themelimit të Partisë Demokratike, u mbajtën zgjedhje parlamentare, të cilat, për herë të parë mbas...

Fuste në vend mallra “si ndihmë humanitare”, procedohet përfaqësuesi i shoqatës

Dogana ka goditur një skemë mashtrimi. I referohemi një rasti me mallra të importuara “si ndihmë humanitare”. Nga skema e ngritur, përfaqësuesi ligjor i...

Ringjall fantazmën Millosheviç/Meta sulmon ‘Open Balkan’ dhe ‘shigjeton’ Ramën

Nisma e "Ballkanit të Hapur" nga Prishtina është sulmuar nga kreu i shtetit, Ilir Meta. Për të, kjo nismë rivalizon procesin e Berlinit dhe...

“VIDEO 3D” e aksidentit në Bullgari, si u përplas autobusi

Në mediat maqedonase është publikuar një video 3D ku tregon skenën si ndodhi aksidenti tragjik me 46 të vdekur në Bullgari. Aktualisht ka komente...