E mërkurë, 21 Tetor, 2020
7 C
Tirana

Etiketa

ndryshimet kushtetuese

Këshilli Politik mblidhet nesër në orën 12:00

Këshilli Politik do të mblidhet nesër në orën 12:00. Takimi ishte parashikuar në orën 10:00, por opozita jashtëparlamentare kërkoi shtyrjen e saj. Opozita ka konfirmuar pjesëmarrjen...

Gjiknuri refuzon opozitën: Mbledhja e Këshillit Politik të premten

Pas kërkesës së opozitës për mbledhjen e Këshillit Politik ditën e nesërme në orën 10:00, ka ardhur përgjigja nga përfaqësuesi i PS Damian Gjiknuri. Në...

Pse opozita s’doli në protesta, kundër ndryshimeve Kushtetuese

Nga: Kreshnik Spahiu Vetëm po të kaloni mbi trupin e Lul Bashës, do mund ta ndryshoni Kushtetutën. Kjo është barcaleta që këto kohë qesh çdo...

Fryma krijon, kalkulimet ndihmojnë

Nga: Preç Zogaj Kuvendi i Shqipërisë votoi pardje ndryshimet kushtetuese që lejojnë hapjen e listave të kandidatëve për deputetë dhe ndalojnë koalicionet e përbëra, ku...

Votimi i ndryshimeve Kushtetuese/ Hajdari: Moment historik

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar sot me 106 vota pro dhe 10 kundër, ndryshimet kushtetuese për të prekur rregullat e garës në zgjedhjet e...

“E ke vendin në burg”, Rama i përgjigjet kërcënimeve të Bashës

Miratimi i ndryshimeve kushtetuese ditën e sotme në Kuvend, është pasur me reagime të shumta kundërshtuese nga opozita jashtëparlamentare dhe presidenti Meta. Kryeministri Edi Rama...

Ndryshimet kushtetuese/ Rama i përgjigjet Metës: Ti je shkelës i Kushtetutës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit Meta, i cili dënoi miratimin e ndryshimeve kushtetuese. Përmes një postimi në Twitter, Rama e cilëson...

‘5 qershori’ mori dritën jeshile në Kuvend, Meta bën lëvizjen e rëndësishme

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, aktualisht po zhvillon një mëngjes pune me ambasadorët e vendeve të Bashkimit Europian në Shqipëri. Takimi ka nisur rreth...

Të ulësh velat, kur ke erën

Nga Mero Baze Javën e kaluar mu desh të “falenderoj” deputetin Murrizi, që me nismën e tij për ndryshimet kushtetuese, u duk se na ktheu...

Opozita e Bashkuar konfirmon pjesëmarrjen në Këshillin Politik

Opozita e Bashkuar ka pranuar propozimin e Damian Gjiknurit, për mbajtjen e mbledhjes së Këshillit Politik në datën 20 ose 21 të këtij muaji. Dy...

Të fundit

Policia dhe RENEA aksion në Laç, arrestohet biznesmeni

Policia e Shtetit ka ushtruar gjatë natës një aksion në Laç për lojërat e fatit. Gjatë aksionit në fjalë kanë marrë pjesë edhe forcat RENEA,...

Atentati i dështuar ndaj biznesmenit, Artan Hoxha zbardh faktet e rënda (VIDEO)

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha thotë se policia ka arrestuar 4 persona të dyshuar si autorët e atentatit të dështuar ndaj biznesmenit Andon...

Deti/“Anija është ofruar nga grekët”, Manjani lëshon paralajmërimin e fortë

Një ditë më parë, Greqia dhe Shqipëria ranë dakord që t’i drejtohen Gjykatës së Hagës për kufirin detar. Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka...

Brataj: Kur teshtijmë mund të nxjerrim deri në 1 milion spërkla

Muaj më parë diskutohej nëse duhej mbajtur maska edhe në ambiente të hapura. E ndërsa sot studiuesit janë mëse të bindur se maskat janë...

Shqipëri/ Sa kushton trajtimi i një të sëmuri me koronav*rus në kushte shtëpie

Trajtimi në shtëpi po u kushton pacientëve shqiptarë qindra mijëra lekë vetëm në një javë, duke i vënë seriozisht në vështirësi financiare. Sipas disa...