E hënë, 13 Korrik, 2020
27 C
Tirana

Etiketa

ndërtesa

Përse ndërtesat në Hong Kong kanë vrima të mëdha?

Disa ndërtesa të mëdha në Hong Kong kanë vrima në qendër për një zgjedhje të veçantë arkitekturore që respekton arsyet filozofike dhe shpirtërore. ...

VIDEO/ Ndërtesa 48 katëshe në Emiratet e Bashkuara Arabe përfshihet nga flakët

Një ndërtesë 48 katëshe është përfshirë mbrëmjen e djeshme nga flakët në Sharjah, një nga qytetet më të mëdha në Emiratet e Bashkuara Arabe...

“Ndërtesat inteligjente që mund të ndjejnë kërcënimet”

Disa sulme me armë në Shtetet e Bashkuara kanë ri-ndezur debatet e ashpra për kontrollin e armëve në Amerikë. Por ka edhe përpjekje të tjera...

Zbardhet drafti i ri i qeverisë për ndërtesat që kanë mbi 50 vjet të ndërtuara

Objektet që janë ndërtuar prej më shumë sesa 50 vitesh do i nënshtrohen një procesi të hollësishëm të auditimit teknik, për t’u parë nëse...

Tërmeti/ Bashkia i vendos shiritin e kuq edhe dy ndërtesave të tjera

Vijon aksioni për shembjen e godinës nr.15 në Qytet Studenti, e cila u shpall e pabanueshme pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit. Fadromat vazhdojnë punën...

VIDEO/ Shembet ndërtesa në zonën e ish-Kënetës

Tërmeti i fuqishëm që shkundi vendin, deri më tani ka shkaktuar 32 viktima. Në këtë video shohim pamjet e tmerrshme se si një godinë në...

Hoteli shembet në mes të qytetit, një i vdekur (foto-video)

Një i vdekur e tre persona janë shpallur në kërkim, pasi një ndërtesë është shkërmoqur e tëra. Ngjarja në fjalë është shënuar në New...

Sa do të paguhet për sigurimin e detyrueshëm të ndërtesave

Pas tërmeteve “tundet” qeveria, nuk regjistrohen pronat pa sigurim 10-vjeçar. Caktohen çmimet minimale për sigurimin e ndërtesave 100 euro prim për 100 mijë euro...

Rinisin punimet në Kodër Vilë, banorët: Parandaloni tragjedinë

Kanë rifilluar ditën e sotme punimet për ndërtimin e 4 pallateve pesëkatëshe në Kodër Vilë, edhe pse ka një vendim nga drejtoria Rajonale Arkeologjike...

“Lejen e ka dhënë Rama”, PD i kundërpërgjigjet Veliajt për ndërtesën te stadiumi

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, nisi aksioni për prishjen e ndërtesës ngjitur me stadiumin, të cilën Veliaj e cilësoi si “Çibanin...

Të fundit

Berisha nxjerr faktet/ Kryetari i Bashkisë Ersekë, i dhuron tokën një ish-të dënuari

Kryetari i Bashkisë Ersekë, i ka dhënë 6 mijë metra tokë shtetasit Orest Malushi, i dënuar për vrasje dhe plagosje. Kjo e dhënë vjen nga...

Shpenzime “të çmendura” për shapka dhe bikini, Nora Istrefi nuk kursehet për në plazh

Këngëtarja e njohur Nora Istrefi, shquhet për paraqitjen e saj dhe veshjet luksoze. Shpesh ajo bën blerje marramendëse, duke bërë diferencën me koleget e...

“Jeni infektuar nëse shfaqni shenja”, Brataj zbulon si ka ndryshuar sjellja e virusit

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka deklaruar në një intervistë në "Euronews Albania", se rritja e të infektuarve gjatë muaj korrik, vjen si...

Basha e Kryemadhi alarmohen nga lëvizja e Ramës: Informuam Metën dhe ndërkombëtarët

Opozita e bashkuar ka dalë me një qëndrim të unifikuar për Reformën Zgjedhore. PD dhe aleatët e saj dënojnë me forcë tentativën e Ramës,...

Afër apo larg mbylljes? “Shefqet Ndroqi” gati për pacientët e infektuar (VIDEO)

Spitali “Shefqet Ndroqi” tashmë po bëhet gati për të pritur pacientët e infektuar me koronavirus, pas rritjes së rasteve të reja dhe shtrimeve te...