E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

Momente

Ja çfarë ndodh sipas psikologëve në momentet tona më kritike

Nga: Steve Taylor “The Conversation” Në moshën 16-vjeçare, Toni Kofi ishte një murator i ri që po mësonte zanatin në Nottingham, kur befas një ditë...

Me përparëse, pranë lavamanit/ Kryemadhi ndan momente nga “karantina”

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ashtu si shumica e shqiptarëve është vetëizoluar në shtëpi, në mënyrë që të mbrohet nga infektimi me koronavirus. Së fundmi...

Manastirliu: Deri në këto momente, s’ka asnjë rast të konfirmuar me COVID-19

Së fundmi është zhvilluar mbledhja e Komitetit Teknik të Ekspertëve pranë Ministrisë së Shëndetësisë. Në një postim në rrjetin social Facebook, Ogerta Manastirliu shkruan se...

Momente emocionuese, Alvini takon gjyshin pas 5 vitesh

Pas shpëtimit nga kampi famëkeq i “Al Hol-it” në Siri, vogëlushi Alvin Berisha është takuar me të afërmit e tij. Një person mjaft i veçantë...

Momente tmerri, publikohet videoja e kapur nga brenda avionit që përplaset në pyll

Një video shokuese e kapur nga një pasagjer tregon momentin kur një Cessna 206 u shkëput nga qielli dhe u përplas menjëherë më pas...

“Pa ngrënë e pa pirë, shokët më thonë zhuls”, momente lumturie për familjen Shima (Video)

Më 25 Shtator, emisioni “Stop” në Tv Klan trajtoi rastin e një familje në Kashar që jetonte në varfëri. Ndërsa fëmijëve as shokët në...

Përlotet Elvana në koncert, momente prekëse për këngëtaren

Elvana Gjata është këngëtarja që së fundmi ka qenë më shumë se kurrë në vëmendjen e medias shqiptare. I dashuri i saj u përfshi në...

Shkencëtarët: Momente të vështira emocionale? Merrni një sy gjumë!

Kur vajza e saj ishte parashkollore, Rebecca Spencer përjetoi diçka të njohur për shumë prindër dhe fëmijë: fuqia e një ‘sy’ gjumi. Pa të,...

Video/Publikohen pamjet e Ronaldos dhe Katrin në momente intime

Akuzat për përdhunim sa vijnë e shtohen për portugezin Kristiano Ronaldo. Lojtari portugez është vendsour në qendër të mediave ndërkombëtare të cilat bëjnë të...

Momente prekëse në stadium, tifozët nderojnë vogëlushin Leo Cara (Video)

Në prag të derbit të kryeqytetit nuk mund të mungonte nderimi për tifozin e vogël të Partizanit, Leo Cara, i cili humbi betejën me...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...