E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Etiketa

mjekja

50 euro për një certifikatë vaksinimi, Manastirliu shkarkon mjeken në Lushnje

Ministria e Shëndetësisë ka shkarkuar nga detyra mjeken e fshatit Gradisht në Lushnje, e cila lëshoi një certifikatë vaksinimi pa e kryer vaksinën, kundrejt...

Skandal/50 euro certifikata e vaksinimit, pa e bërë vaksinën

Fiks Fare transmetoi mbrëmjen e së martës një tjetër skandal në marrjen e certifikatës së vaksinimt Covid -19, pa e kryer fare vaksinën. Çdo...

I kërkuan dokumentet për ti vizituar të ëmën, dhunë ndaj mjekes e infermieres

Një 28-vjeçare ka dhunuar një mjeke dhe një infermiere në Poliklinikën e Fierit, ndërsa "mollë sherri" janë bërë procedurat që duhen ndjekur për kryerjen...

“E tregove që je gjirokastrite”/ Rama batuta me mjeken, e pyet për rrogën

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një bashkëbisedim me disa qytetarë në qytetine  Gjirokastrës. Gjatë bisedës, Rama pyeti një mjeke sesa e kishte rrogën dhe ajo i...

“Ka njerëz që kanë turp nga infektimi, 10 të shtruar nga moshat 25-40 vjeç”, mjekja lëshon alarmin

Mjekja Silvana Bala, ka trajtuar një problematikë që është shfaqur me qytetarët në vend, të cilët kanë turp të pranojnë se janë infektuar. Për...

Mjekja nuk njeh protokollin, i mohon pacientes ilaçin me rimbursim

Emisioni investigativ “BOOM” në RTV Ora solli këtë të hënë (27 korrik) denoncimin e një zonje nga Vlora, pensioniste që mjeku specialist i ka...

Rrëfimi prekës nga mjekja e Infektivit: Spitali po mbushet me të sëmurë në gjendje të rëndë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka ndarë me ndjekësit rrëfimin e mjekes Loreta Bica e cila i shërben pacientëve të prekur me koronavirus në...

“Mami, mos ik në punë…”, mjekja që u nis në Itali: Bëj mbi 300 tampone në ditë

Që nga fillimi i “luftës”, 69 mjekë dhe infermierë italianë kanë humbur jetën në betejën e përditshme me koronavirusin. Ndaj, misioni i 30 mjekëve...

67-vjeçari dhunon familjarët dhe del me jorgan, mjekja: S’ka probleme të shëndetit mendor

Fatjon Kapaj ankohet në Fiks Fare se xhaxhai i tij ka probleme të shëndetit mendorë, por që spitali nuk ia pranon, thotë se është...

Helmimi nga ushqimi gjatë verës, çfarë duhet të kemi kujdes. Ja këshillat e mjekëve

Në shërbimin infektiv në QSUT, janë paraqitur çdo ditë persona të helmuar nga ushqimi. Sipas shefes së shërbimit infektiv, Najada Çomo, gjatë një prononcimi për...

Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...