E diel, 22 Maj, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

miting

Mitingu që provoi se Berisha është një pakicë në opozitë

Nga: Mero Baze Mitingu i sotëm i Sali Berishës është një nga ato rastet që i shkon shumë fjala e urtë popullore, “të vësh vetulla...

‘Administrata doli në miting’/ Kryemadhi: LSI, familja e vërtetë e socialistëve

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, gjatë fjalës së saj në mitingun përmbyllës në sheshin “Nënë Tereza” nuk la pa përmendur edhe mitingun e PS...

Rama: Shihemi sonte, në orën 6, tek sheshi i Skënderbeut të tregojmë pasionin

Edi Rama: "Faleminderit patronazhistëve tanë dhe forca, derë më derë, çdo trokitje e juaja për 12-ën e pavarësisë, 12-ën e lindjes së Partisë Socialiste,...

Video / Basha sot në Fier, qytetarët e presin me flamuj të PD dhe banderola

Ashtu si një ditë më parë (Basha e anuloi dje vizitën në Fier në nder të Bashkim Finos) simpatizantë, anëtarë e qytetarë fierakë kanë...

Dy mitingjet, të gjithë bëjnë fushatë, të gjithë në opozitë

Edi Rama ka përdorur një hile meskine për të krijuar fabulën fjalimit të hapjes së fushatës elektorale. Kur zbriti nga avioni i Erdoganit, në...

Fushata e PS, të panishëm do jenë vetëm kandidatët për deputetë

Në Shqipëri sot nis zyrtarisht fushata zgjedhore për zgjedhjet e përgjithshme që do të zhvillohen më 25 prill. Në orën 18:00, në Sheshin “Skënderbej”, në...

Qindra mbështetës të PD mbushin sheshin ‘Nënë Tereza’, me flamuj dhe mbi makina

Në Shqipëri sot nis zyrtarisht fushata zgjedhore për zgjedhjet e përgjithshme që do të zhvillohen më 25 prill. Partia Demokratike, e cila është partia më...

Tirana fushëbeteja e mitingjeve hapës sot, dy sheshet kryesore gati

Partitë politike kryesore nisin sot zyrtarisht fushatën elektorale për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Këtë herë fushata elektorale do të mbahet në kushtet  e...

“Rasti i parë në historinë e demokracisë”/ Rama komenton “mitingun” e Metës

Kryeministri Edi Rama ka komentuar manifestimin e mbajtur nga presidenti Meta sot, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. I ftuar në studion e T7 në Kosovë,...

Berisha kujton 12 dhjetorin e 1990-ës, publikon foton e vjetër

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një foto të vjetër nga mitingu festiv i shpalljes së themelimit të Partisë Demokratike. Fotoja e shpërndarë nga Berisha është...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...