E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

mister

Autostrada e ”vdekjes” në Meksikë, rruga ku njerëzit kalojnë dhe zhduken

Rreth 50 persona kanë rezultuar të zhdukur që prej udhëtimit të tyre midis qendrës industriale të Meksikës, Monterrey dhe qytetit kufitar të Nuevo Laredo,...

Si të zgjidhim misterin rreth origjinës së Covid-19

Nga: Matthew M.Kavanagh “CNN” Edhe para se të publikohej të martën një raport mbi origjinën e Covid-19, disa po fajësonin Organizatën Botërore të Shëndetësisë për...

Hoia Baciu, pylli misterioz në Rumani ku janë raportuar dukuri paranormale

Jashtë Rumanisë, sidomos në botën anglishtfolëse, Transilvania është një zonë e lidhur me vampirët. Brenda Rumanisë, ku Vlad Drakula është një hero kombëtar, historia...

Misteri/ Pse nuk u transmetua sondazhi për zgjedhjet e 25 prillit

Në Shqipëri sondazhet për zgjedhjet janë të pakta, ndaj priten me një lloj interesi sa herë që ato zhvillohen. Një të tillë për zgjedhjet...

U shërua nga Covidi, miliarderi rus gjendet i vdekur në rrethana misterioze

Miliarderi i njohur rus, Igor Sosin është gjetur i vdekur në Zanzibar në rrethana misterioze, pesë vjet pasi i biri mbyti gruan e tij...

Nga ora e shuarjes te recetat/ Mistere për vdekjen e Maradonës, nisin hetimet

Pas lamtumirës së fundit për Maradonën dhe vendosjes së arkmortit pranë prindërve të tij, është koha për të kërkuar përgjigjet për shumë dyshime rreth...

Kuajt e mistershëm që rrezikojnë të zhduken

Sesi ndodhi që në mes të shkretëtirës së Namibisë të rritej dhe të shtohej një racë kuajsh të egër është ende një mister. Disa thonë...

Misteri i zhdukjes së 2 vëllezërve që u nisën për Itali 25 vite më parë

Rubrika “Ka një mesazh për ty”, në Tv Klan solli ditën e sotme historinë e dhimbshme dhe tepër të trishtë të familjes së Majlindës....

Cili është identiteti hebraik? Pse historia e kërkimit të tij mbetet ende një mister

Nga Monika Stafa Udhërrëfyesi më i mirë për të ndërmarrë një udhëtim kronologjik mbi të dhënat e para rreth identitet hebraik është Bibla. Ngjarjet zhvillohen sikur...

Koronavirusi në Itali, një mister/ Asnjë nga të prekurit s’ka qenë në Kinë

Koronavirusi në Itali ngjan me një “mister të vërtetë”. Deri më tani kanë ndërruar jetë 7 persona ndërkohë mediat italiane kanë bërë me dije se...

Të fundit

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...

“22 vite burg për politikanin që zgjidhet me vota të vjedhura”

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar propozimin e PD-së për dënimin me burg për atë që zgjidhet me vota të vjedhura. Me anë...

Euro prek nivelin më të ulët që nga gushti 2019

Euro e nisi javën me rënie të mëtejshme ndaj lekut. Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së Shqipërisë, monedha europiane u këmbye me...

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...