E hënë, 18 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Koronavirusi në Itali, një mister/ Asnjë nga të prekurit s’ka qenë në Kinë

Koronavirusi në Itali ngjan me një “mister të vërtetë”.

Deri më tani kanë ndërruar jetë 7 persona ndërkohë mediat italiane kanë bërë me dije se askush nuk e ka kuptuar ende sesi koronavirusi ka gjetur “terrenin e përshtatshëm” për t’u përhapur në vendin fqinj.

Duke qenë se askush nga personat e prekur nuk ka qenë kohët e fundit në Kinë, si u përhap virusi?

Nga tre personat e parë të prekur në Veneto dhe në Lombardi, nuk është mundur të gjendet origjina, domethënë kontakti i të paktën një pacienti me dikë që është kthyer nga Kina.

“I pari i infektuar është një italian që nuk ka qenë kurrë në Kinë”, thotë Giovanni Rezza, kreu i sëmundjeve infektive të Institutit të Lartë të Shëndetësisë. /Repubblica.it

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si u përgjysmuan në tetë vjet humbjet në sistemin energjitik shqiptar

Nga: Ilir Beqaj Prodhimi i energjisë elektrike në vite Vihet re që nga viti në vit ka luhatje të ndjeshme të energjisë elektrike të prodhuar në...

“U lodha, nuk dua të më shohë mami”, Semi shpërthen në lot para Donaldit

Semi ka patur një moment të tensionuar, pas izolimit brenda një shtëpie të monitoruar me kamera 24 orë. Shkëputja nga jeta e përditshme, duket...

Aksident i pesëfishtë në Durrës

Një aksident i pesëfishtë, fatmirësisht pa të lënduar ka ndodhur mëngjesin e sotëm në zonën e Currilave në Durrës. Një mjet me targa italiane, ka...

Bora Zemani shuan heshtjen për raportin mes Semit dhe Donaldit

Prej startimit të "Big Brother VIP", shumë është aluduar për një pëlqim të mundshëm ndërmjet Donald Veshajt dhe Semi Jaupajt. Mediat rozë kthyen në...

“S’ka vend për panik”, përfaqësuesja e IGJEUM flet pas tërmetit në Lezhë

Mbrëmjen e djeshme, vendi ynë u trondit nga një tërmet 4.5 Rihter me epiqendër në Lezhë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, tërmeti ishte me magnitudë...