E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

mision

FSK-ja do të shkojë në misionin e parë jashtë vendit

Pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës do të shkojnë në një mision paqeruajtës jashtë vendit. Ministria e Mbrojtjes e Kosovës njoftoi se Qeveria e...

Misioni i ri i NASA-s për të dërguar anije hapësinore në Mars

Ulja në Mars është pjesa më e rrezikshme dhe e vështirë e dërgimit të një anijeje hapësinore në planetin e kuq. Koha që duhet për...

Astronautët amerikanë në një mision historik

Udhëtimi drejt Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës, i astronautëve të NASA-s në bordin e raketës Falcon 9, Koloneli i Marinsave në pension Doug Hurley dhe...

“Ne po shkojmë në luftë vëlla”, ushtarët amerikanë nisen drejt Lindjes së Mesme

Rreth 600 ushtarë nga Karolina e Veriut janë nisur për në Lindjen e Mesme, si pjesë e një grupi prej 3.500 parashutistësh amerikanë. Të rinjtë...

Ditmir Bushati zgjidhet kryetar i misionit vëzhgues në Bjellorusi

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati është zgjedhur kryetar i misionit vëzhgues të Asamblesë Parlamentare të OSBE-së në Bjellorusi për zgjedhjet parlamentare që zhvillohen me...

U plagos në Afganistan, komandoja shqiptar takohet me ish-eprorin në SHBA

Aleksandër Peçi është komandoja i Forcave të Armatosura shqiptare që mbeti i plagosur rëndë në Afganistan 7 vite me parë, mision në të cilin...

NATO/ Xhaçka uron ushtarakët që u nisën sot në mision

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka uron ushtarakët të cilët nisen sot për në një mision të NATO-s. Nëpërmjet një statusi në Facebook, Xhaçka shprehet se...

Emina Cunmulaj vjen në Tiranë për një mision të rëndësishëm

Modelja Emina Cunmulaj është shumë aktive në rrjetet sociale, teksa poston shpesh video nga përditshmëria e saj. Me anë të postimeve ajo ka treguar shpeshherë...

Denoncimi/ “5000 euro për të shkuar në një mision në Afganistan”

Ish-kryeministri Sali Berisha, përmes një postimi në ‘Facebook’ ka publikuar denoncimin e një ushtaraku, i cili ka denoncuar Ministrinë e Mbrojtjes. Sipas qytetarit, në bazën...

“Tysoni shqiptar” zbret në ring me mision të qartë, të shpallet kampion bote

Sportistët shqiptarë thuajse njihen në të gjithë botën për arritjet e tyre të mëdha dhe titujt që kanë sjellë në vendin tonë. I tillë...

Të fundit

Bisedime me SHBA? Motra e Kim Jong un paralajmëron Uashingtonin: Do zhgënjeheni

Motra e Kim Jong-un ka hedhur poshtë shpresat për një përparim në bisedimet për armët bërthamore me SHBA, duke paralajmëruar Uashingtonin se do të...

A duhet të krijojmë heronj për të frymëzuar rininë në krizë besimi?

Nga: Mentor Kikia Shoqërisa shqiptare është në krizë. Muk është thjeshtë krizë ekonomike, për bukë dhe rroba. Eshtë kriza e madhe e besimit, kriza e...

Vatikani notë proteste Italisë për projektligjin kundër homotransfobisë

Selia e Shenjtë zbret në fushë kundër projektligjit Zan, projektligjit kundër homotransfobisë. Nisma vjen drejtpërdrejt nga Sekretariati i Shtetit, organi drejtues më i afërt...

Negociatat/ Bullgaria nuk heq dorë nga bllokimi ndaj Maqedonisë së Veriut

Bullgaria nuk ka lëshuar pe as në Këshillin për Punë të Përgjithshme, në këmbënguljen për të bllokuar fillimin e negociatave për Maqedoninë e Veriut. Agjencia...

STARTON #YOUARECREDINS3

Banka Credins lançon për të tretin vit programin #YOUARECREDINS3, një mundësi fantastike për çdo student të sapo diplomuar në degët: Ekonomi, Informatikë, Drejtësi dhe...