E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

mesuesi

SHBA/ Nuk u drejtohet nxënësve transgjinorë me përemrat që duan, padit mësuesi

Një mësues që thotë se nuk do të respektojë përemrat e studentëve transgjinorë është pushuar. Tani ai po ngre padi. Një mësues i edukimit fizik...

Luftoi 12 ditë, shqiptari humb jetën nga koronavirusi në SHBA

Një mësues shqiptar ka humbur jetën nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Jani Depo, 86 vjeç kishte 12 ditë që luftonte me virusin...

Skandali i radhës/ Avokati i Begos tenton të ndryshojë dëshminë

Një ditë më parë “Stop”transmetoi dy dëshmi të reja, që implikojnë profesorin e kantos në shkollën e mesme artistike “Jakov Xoxa” në Fier, Agron...

Probleme me mungesat, mësuesi i kërkon favore seksuale nxënëses së tij

Një mësues që kërkon të abuzojë seksualisht me nxënësen e tij. Emisioni Stop sjell sonte me zë dhe figurë një histori që zhvillohet në...

10 vjet përvojë, por e heqin nga Liceu. Pasuesi nuk plotëson kriteret

Mësuesi i kitarës në Liceun Artistik, Erjon Medha, denoncon heqjen e padrejtë nga puna, pas një karriere mbi 10 vjeçare në Lice dhe Akademinë...

Fitoi vendin e punës në portal, mësuesi viktimë e diskriminimit (VIDEO)

Ilir Çopja është një mësues që ka fituar në portalin “Mësues për Shqipërinë”, duke u renditur i pari për Zyrën Arsimore të Belshit dhë...

Zbardhet skandali/ Mësuesi denoncon drejtorin e shkollës: Manipuloi rezultatet e vlerësimeve (video)

Roland Cano, mësues që prej 2010-ës në gjimnazin “11 Shkurti” në Libohovë, denoncon drejtorin e shkollës i cili i ka manipuluar rezultatet e vlerësimit....

Video/ Mësuesi shqiptar rreh nxënësin në orë të mësimit

Një mësues nga fshati Greme i Komunës së Ferizaj është filmuar nga një nxënës, teksa shihet duke qëlluar me shuplakë një tjetër nxënës në...

Atentati në Vlorë, kush është mësuesi i edukimit fizik i dënuar më parë për vrasje

Një atentat ndodhi mbrëmjen e sotme në qytetin e Vlorës, ku në shënjestër mësohet të ketë qenë një 36-vjeçar. Sipas policisë, i plagosuri është Elius...

Deklarata e “papritur” e Shahinit: Do e çojmë në 8 notën mesatare për degën e…

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini ka deklaruar nga foltorja e Kuvendit se nota mesatare për degën e Mësuesisë do të shkojë...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...