E martë, 29 Shtator, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

Media

Lutfi Dervishi: Gjithçka ka ndryshuar, problemet janë po ato

-Sikur të hidhnit një vështrim retrospektiv në këto tridhjetë vjet të tranzicionit postkomunist, cilat do të renditnit si arritjet dhe dështimet më të qenësishme...

Republikanët amerikanë i mbyllin derën medias

Republikanët amerikanë pritet të zhvillojnë konventën e tyre në fund të muajit gusht në Charlotte të Karolinës së Veriut. Me një vendimmarrje të paprecedentë në...

Trump: Media po më trajton më keq se Linkolnin

Presidenti Donald Trump thotë se beson që media po e trajton më keq se ç’ka trajtuar Presidentin Abraham Linkoln, që udhëhoqi vendin gjatë Luftës...

Trump kërcënon me pezullim të punës së Kongresit

Presidenti amerikan, Donald Trump ka kërcënuar me pezullim të punës së Kongresit, pasi është zemëruar që ligjvënësit janë duke punuar me ritëm të ngadalshëm...

Kriza e koronavirusit trondit edhe industrinë e medias në Shqipëri

Shpërthimi i epidemisë së koronavirusit e gjeti të papërgatitur Erjon Skëndajn –gazetar prej 12 vitesh në televizionin informativ News 24. Me konfirmimin e dy...

Presidenti Trump: Disa media duan që ta mbaj vendin mbyllur

Presidenti amerikan Donald Trump përsëriti të mërkurën pretendimin se “disa njerëz” në media duan që ekonomia të vuajë si rezultat i epidemisë së koronavirusit. Duke...

Koronavirusi mbërrin …në media

Nga: Lutfi Dervishi Kur sheh një gazetar që raporton me maska, ti mendon se maska duhet për t’u mbrojtur nga virusi i panjohur dhe të...

Meta: Do vendosim një monitor në Bruksel, që të kuptojnë perlën e rilindjes

Presidenti i republikës, Ilir Meta ka dalë pak minuta më parë në një konferencë për mediat. Gjatë fjalës së tij, kreu i shtetit tha se...

SHBA-ja ashpërson rregullat për mediat shtetërore kineze

Shtetet e Bashkuara kanë shpallur pesë media shtetërore kineze, që veprojnë në SHBA, si “misione të huaja”, derisa ato janë kategorizuar si shpërndarëse të...

Ishte prekur nga gripi, humb jetën gruaja në Tiranë

Një grua në Tiranë ka humbur jetën në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Raportohet se ajo ishte prekur nga gripi. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gruaja e...

Të fundit

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Aksident në Durrës/ Njëra prej makinave përfundon në lumë, 3 të plagosur

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Sukth të Durrësit, teksa tre persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30, teksa...

Dënohet me 4 vjet burg ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, Gordana Jankullovska, të hënën në mbrëmje është dërguar në burg për vuajtjen e dënimit prej...

Moti i keq në Greqi, zhduken 3 persona në ishullin Mitilini

Tre persona rezultojnë të zhdukur në Greqi, pas përmbysjes së një varke peshkimi në ishullin e Mitilinit. Varka në të cilën ata ndodheshin, u përmbys...

Pandemia, 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me C*VID-19

14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenovas kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Fillimisht u shfaq pozitiv portieri Perin dhe Schone por tashmë mediat italiane...