E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Lefter Maliqi flet nga Kuvendi, mesazh demokratëve: Mos u gënjeni, të largojmë Bashën

Një nga deputetët e opozitës, i cili mori mandatin dhe u betua sot, Lefter Maliqi ka folur në foltoren e Kuvendit, ku ka lëshuar vrer për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Menjëherë pas fjalës së ish-ministrit Arben Ahmetajt, fjalën e ka marrë Maliqi, i cili duhet thënë se ka folur më shumë seç i takonte, duke sulmuar Bashën.

“Suksese dhe respekte për kurajon”, ishte ky komenti i Ahmetajt për deputetët e rinj, duke vlerësuar vendimin e tyre për hyrjen në Kuvend.

Nga ana tjetër, Maliqi duke iu referuar fjalës së Ahmetajt, tha se rreshti i opozitës do të mbushet plot dhe se demokratët s’duhet të gënjehen por duhet të ndryshojnë lidershipin.

“Pata fatin që zura vendin e kryetarit të PD-së, rreshti nga opozita do të jetë plot dhe mos të kujtojnë ata që kanë jashtë se janë më të mirë se ne këtu. Kryeministër mund të bëhesh me mund, me vota, demokratët mos të gënjehen më, ai do të bëhet kryeministër me mandat të dhuruar.

I falënderoj banorët që më kanë mbështetur në të gjitha sfidat politike.

Dua t’u drejtohem demokratëve të mos gënjehen më por të ndryshojnë lidershipin. Basha bëri vetë listën, kriza qëndron te lidershipi i të djathtës!”, tha ndër të tjera deputeti Maliqi./ Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...