E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Dibrani ia hedh mollët para këmbëve, Basha: Merri t’ia hedhim Ramës në surrat

Gjatë vizitës në Peshkopi, Basha ka dëgjuar hallet e qytetarëve, të cilët i janë ankuar edhe për prodhimet që detyrohen t’i hedhin pasi nuk ia dalin t’i shesin. Teksa i thotë Bashës së 6 kilogramë mollë kushtojnë vetëm 100 lekë, një tregtar i derdh ato te këmbët e Bashës.

Ky i fundit e sugjeron që t’i marrë me vete në protestën e 16 marsit në Tiranë dhe t’ia hedhë në surrat kryeministrit Rama.

Tregtari: Atë duhet me e vra, jo me e rrëzu, nuk është puna me e rrëzu (derdh mollët)

Basha: Merri me vete t’ia hedhim në surrat, në Tiranë më 16 mars!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...