E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

Basha vë në sedër dibranët: Po ju flas hapur, unë jam nip Dibre por…

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbërritur sot në Peshkopi, ku po takohet me qytetarë, të cilët i ka ftuar në protestën e 16 marsit në Tiranë.

Teksa dibranët i janë ankuar për vështirësitë e jetesës, Basha i ka vënë në sedër ata duke u thënë se sot ata nuk janë zot në shtëpinë e tyre, por është Rama.

“Dibranët mbahen si zot në shtëpitë e tyre. Mos e gënjeni veten, sot në shtëpinë tuaj ju nuk jeni zot. Sot në shtëpinë tuaj është zot Edi Rama, po ju flas hapur se jam nip Dibre! Mos e gënjeni veten, me ndihmën e krimit ua mori bashkinë e deputetët. Më 16 mars atje në Tiranë, për ta rrëzuar këtë bandë një orë e më parë. Mençuria dibrane le të shprehet në Tiranë më 16 mars, edhe forca juj”, tha kryedemokrati.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...